BlogPrzeprowadzki międzynarodowe

Czy młodzi ludzie są skłonni do relokacji za granicę w poszukiwaniu pracy?

Patrząc na ostatnie dane statystyczne może się wydawać, że młodzi ludzie, a więc do 30-35 roku życia, naprawdę są skłonni wyjechać nawet do innego kraju za dobrą pracą i szansą na dużo bardziej godne życie. Mnóstwo naszych rodaków już krótko po otwarciu się dla nas unijnych granic tłumnie wyjeżdżało do innych państw, tam zaczynało pracę i bardzo często tam mieszkają oni do dzisiaj nie planując w najbliższej przyszłości powrotu. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku, gdy to firma w której młody człowiek pracuje proponuje swojemu pracownikowi relokację do oddziału znajdującego się na terenie innego kraju.

Realizacja relokacji pracownika w obrębie firmy

f1Młodzi ludzie zatrudniający się w polskich firmach są zdecydowanie mniej chętni na to, aby później przenosić się w ramach tej firmy do innego kraju. Związane jest to z tym, że skoro młody człowiek szukał dobrej pracy w kraju, to znaczy, że właśnie z tym krajem wiąże swoją przyszłość. Ewentualna konieczność relokacji do oddziału na terenie innego państwa to tak naprawdę konieczność międzynarodowej wyprowadzki, a z tym może być bardzo trudno. Osoby będące w związkach małżeńskich nie zawsze są chętne do takich zmian, a już na pewno nie wtedy, gdy w rodzinie pojawiają się dzieci. Jak wygląda jednak sprawa, gdy taki pracownik faktycznie zdecyduje się na proponowaną przez firmę relokację?

Koszty związane z przeprowadzką

Relokacja do oddziału firmy gdzieś w innym kraju to nic innego jak konieczność przeprowadzki takiego pracownika i to przeprowadzki międzynarodowej. W większości przypadków przede wszystkim firma oferuje takim ludziom mieszkanie w innym kraju. Często jest to mieszkanie wynajmowane, które pracownik dostaje na jakiś czas nim znajdzie sobie coś samodzielnie. W innych przypadkach pracownik dostaje już mieszkanie na stałe. Do tego dochodzi sprawa wynajęcia firmy przeprowadzkowej, która zrealizuje takie zlecenie i tutaj również zazwyczaj możemy liczyć na sporą pomoc finansową ze strony firmy. Jeśli takiej pomocy nie dostajemy to warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję, czy na pewno będzie to dla nas opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *