BlogPrzeprowadzki międzynarodowePrzygotowaniaRealizacja

Dlaczego nie warto zabierać wszystkiego na przeprowadzkę międzynarodową?

Osoby, które miały już okazję organizować przeprowadzki za granicę na pewno doskonale wiedzą, że największa część naszych opłat z tym związanych to odległość, a więc ilość kilometrów, na jaką firma przeprowadzkowa musi nasze rzeczy zadbać. Nie mały wpływ na cenę ma jednak także to ile tych rzeczy zabieramy, a więc przede wszystkim samochód wynajęty do przeprowadzki. Mniej kosztowna będzie niewielka ciężarówka niż bardzo duży pojazd kontenerowy. To jeden z ważniejszych powodów, dla których zawsze warto się zastanowić czy zabieranie całego dobytku z domu faktycznie będzie aż tak bardzo opłacalne. Na tym jednak nie koniec.

Koszty, a zakup nowego na miejscu

Przede wszystkim weźmy pod uwagę to czy przypadkiem nie wyjdzie nam lepiej kupić pewne rzeczy nowe już na miejscu, niż zabierać je ze sobą. Możemy mieć w domu na przykład stare i niezbyt ciekawie wyglądające już meble. Koszt ich transportu może wielokrotnie przekroczyć przecież ich wartość. Możemy je zostawić, wyrzucić, spróbować sprzedać lub po prostu komuś oddać. Do tego co zaoszczędziliśmy na transporcie dokładamy tylko trochę już na miejscu i kupujemy nowe meble, a możemy także znaleźć sklepy z meblami używanymi. Oczywiście to tylko przykład, gdyż sprawa może dotyczyć chociaż sprzętu RTV, jakiejś lodówki, pralki i innych rzeczy, które są ciężkie, a do tego duże.

Pozwolenia i opłaty

Kolejny problem to pozwolenia oraz opłaty. Dobrym przykładem jest tutaj samochód. Nie tylko jego transport będzie kosztowny, ale także przerejestrowanie w nowym kraju, opłacenie cła, często rejestracja starszego samochodu to opłaty klimatyczne, a lista może być o wiele dłuższa. Podobnie może być z różnymi roślinami, na które czasem potrzebne będę pozwolenie wwiezienia do innego kraju.

Jak widać więc jest mnóstwo takich rzeczy, które po prostu może nam nie opłacać się zabierać gdzieś do innego kraju. Musimy zawsze wszystko dokładnie sobie przekalkulować i brać pod uwagę wszystkie ewentualności. Pamiętajmy także, aby nie przeprowadzać się do innego kraju na raty, to naprawdę się nie opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *