BlogFirmy przeprowadzkowePrzeprowadzki międzynarodowe

Pojazdy i rzeczy oferowane przez firmy realizujące przeprowadzki międzynarodowe

Profesjonalizm danej firmy zajmującej się realizacją przeprowadzek międzynarodowych da się poznać nie tylko po tym jakie ma referencje i ile tego typu przeprowadzek zostało już zrealizowanych. O profesjonalnym podejściu do ich pracy świadczy bowiem także bardzo bogate zaplecze narzędzi, które ułatwiają przeprowadzkę i czynią ją bardziej bezpieczną. Pamiętaj, że wiele z tych narzędzi kosztuje niebagatelne pieniądze, a więc firma na pewno nie zainwestuje w nie jeśli nie chce poważnie podchodzić do swoich klientów. Zacznijmy jednak od samych pojazdów, czyli jakie najczęściej spotykamy w takich firmach?

Wielkość pojazdu uzależniona od ilości rzeczy do przewiezienia

Oczywistym jest to, że nie powinniśmy wynajmować do wyprowadzki za granicę samochodu, którego nie będziemy w stanie zapełnić swoimi rzeczami. Im większy samochód tym wyższy koszt całej przeprowadzki. Nie tylko utrzymanie i zakup takich pojazdów jest drogi (co naturalnie wlicza się w cenę usługi), ale także ich spalanie potrafi być bardzo wysokie, ponownie znacząco podnosząc koszty wyprowadzki. Najbardziej typowe są 3 rodzaje pojazdów. Po pierwsze są to po prostu busy, mające ładowność do 4 palet. Taki pojazd jest wybierany głównie przez ludzi, którzy wprowadzają się za granicę do już umeblowanego mieszkania lub zamierzają umeblować je od nowa już po przyjeździe. Wtedy zabieramy tylko swoje rzeczy i taki bus może wystarczyć. Możemy skorzystać także z pojazdów posiadających zabudowę kontenerową. Mają one 2 razy większą pojemność i pozwalają zabrać więcej rzeczy, a do tego nadal mieszczą się w klasie pojazdów do 3.5 tony. To ważna informacja, gdyż takie pojazdy płacą o wiele mniej za przejazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu na terenie różnych krajów. Na koniec pozostają nam jeszcze pojazdy z zabudową kontenerową, których dopuszczalna masa wynosi aż 12 ton. To rozwiązanie dla osób, które planują zabrać cały swój dobytek, łącznie z meblami, sprzętem RTV, AGD i wszystkimi przyległościami. Ogromna przestrzeń załadunkowa daje sporą swobodę w decyzji co zabrać ze sobą do innego kraju.

Profesjonalna firma przeprowadzkowa

Z jakich narzędzi korzystają firmy realizujące przeprowadzki międzynarodowe?

Po pierwsze dobre firmy realizujące przeprowadzki międzynarodowe powinny zaoferować nam nowe kartony do pakowania o różnych wielkościach. Warto skorzystać z tych kartonów, szczególnie takich o wzmocnionej wytrzymałości na szczególnie delikatne rzeczy. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju papiery pakowe, folie, taśmy klejące, naklejki na pudła i tym podobne rzeczy. Bardzo przydatne są także maty transportowe. Kosztują dużo pieniędzy i jeśli tylko nasza firma transportowa nimi dysponuje to warto z nich korzystać. Z ich pomocą zabezpieczymy przed uszkodzeniem wszystkie meble oraz sprzęty gospodarstwa domowego, RTV, komputery i inne delikatne rzeczy.

Oprócz tego firmy zajmujące się międzynarodowymi przeprowadzkami powinny posiadać własne wózki ułatwiające przeniesienie ciężkich rzeczy od drzwi domu do pojazdu, specjalne ruchome platformy oraz pasy zabezpieczające, które służą do zblokowania przewożonych rzeczy na pojeździe, aby nie przesuwały się w transporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *