BlogPrzeprowadzki międzynarodowePrzygotowania

Jak szybko zaaklimatyzować się po realizacji przeprowadzki za granicę?

Decyzja o realizacji przeprowadzki za granicę podejmowana jest bardzo często w oparciu o niezwykle poważne powody. Mało kto planuje wyprowadzić się do innego kraju, może nawet na zupełnie inny kontynent, bez poważnych powodów. To spory stres, gdyż zostawiamy za sobą to co kochamy i doskonale znamy. Nasze rodzinne strony, wspomnienia, najbliższych, znajomych, wyjątkowy klimat, kulturę i wiele więcej. Nic więc dziwnego, że przyjeżdżając do nowego miejsca czujemy się dość nieswojo. Początkowo jest ekscytacja, która jednak szybko jest weryfikowana przez realia życia. Nowi ludzie, nowa kultura, obcy język i brak wsparcia najbliższych.

Oto cenne porady, dzięki którym szybciej zaaklimatyzujesz się po realizacji przeprowadzki za granicę i staniesz się na nowo szczęśliwym człowiekiem.

Pozory dawnego życia na początek

Na samym początku najbardziej będzie nas dręczyć rozłąka z najbliższymi oraz wchodzenie do zimnych, zupełnie obcych ścian naszego nowego domu. Rozwiązanie problemu nowego domu w obcym kraju może być dość proste. W czasie przygotowań do wyprowadzki za granicę zabierz ze sobą rzeczy, które mają dla Ciebie wielką wartość sentymentalną i wywołują ciepłe wspomnienia. Może to być cieplutki kocyk, który dostałeś od mamy oraz ulubiona maskotka z dzieciństwa (chyba każdy ma w swoim domu taki skarb, który w tym wypadku sprawdzi się doskonale). Może wydawać Ci się to głupie, ale patrząc na te rzeczy i trzymając je w ręku powrócisz wspomnieniami do pięknych chwil i tym samym się odprężysz.

Kolejna ważna rzecz to komputer, internet i…Skype. Tak, nie ma się z czego śmiać. Jak najszybciej zainstaluj ten program, załóż konto i naucz się z niego skorzystać. To najprostsza, najtańsza i najlepsza metoda na to, aby być stale w kontakcie z najbliższymi nam osobami. Największą zaletą tego jest to, że mamy kontakt z rodziną i znajomymi nie tylko głosowy, ale także wzrokowy.

Zaaklimatyzowanie się po przeprowadzce

Oswojenie się z nowym miejscem

Pierwszy krok w nowym miejscu zamieszkania powinien być skierowany w stronę szkoły językowej. Jeśli nie znasz języka miejsca w którym mieszkasz, lub znasz go słabo, to za najważniejszy priorytet postaw sobie naukę. Nie tylko szybciej znajdziesz pracę, ale też łatwiej będzie Ci nawiązać kontakty z nowym otoczeniem.

Skoro mowa o otoczeniu to kup sobie telefon! Może brzmi to absurdalnie, ale im szybciej posiądziesz nowy numer telefonu, w kraju gdzie zamieszkałeś, tym lepiej. W XXI wieku telefon naprawdę ułatwia nawiązywanie kontaktów i znajdowanie nowych znajomych.

Zapewne nie masz jeszcze pracy i korzystasz z ograniczonej puli pieniędzy przywiezionych z kraju. Jest prosty sposób na oszczędzanie. Obserwuj sąsiedztwo i sprawdź gdzie najczęściej chodzą na zakupy. Popularne sklepy to zazwyczaj tanie sklepy. Wiesz więc już gdzie robić pierwsze zakupy!

Na koniec działanie może irracjonalne, ale bardzo skuteczne. Wyjdź z domu, idź przed siebie i po prostu się zgub…a potem postaraj się wrócić do domu. Uwierzcie, że nie ma lepszego sposobu na dokładne poznanie swojej okolicy.

Kultura i uprzejmość

Na koniec jedna, bardzo ważna sprawa, która pomoże Ci znaleźć nowych znajomych pośród sąsiadów. Postaraj się być jak najbardziej uprzejmy i kulturalny. Witaj się z sąsiadami, staraj się z nimi porozmawiać o byle czym, zaoferuj swoją pomoc i rób wszystko, aby jak najbardziej zintegrować się z nowym otoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *