BlogPrzeprowadzki międzynarodowePłatnośćRealizacja

Jak wygląda płatność za realizację międzynarodowej przeprowadzki?

Podczas międzynarodowej przeprowadzki mamy do załatwienia mnóstwo formalności, a już na pewno ogrom naszego czasu zajmie nam oczywiście samo pakowanie, które jest kwintesencją relokacji do innego kraju i od odpowiedniego spakowania zależy nie tylko to czy nic w trakcie podróży się nie uszkodzi, ale również taki fakt, że dobrze i z głową spakowane rzeczy o wiele łatwiej jest wypakować później już na miejscu. Z pewnością jednak finanse są tutaj równie ważną sprawą, w szczególności, że przeprowadzka do innego kraju może być bardzo kosztowna. Jak wyglądają kwestie finansowe i czego możemy się spodziewać?

Czy płatność z góry będzie konieczna?

W kwestiach finansowych bardzo wiele zależy do podejścia konkretnej firmy, ale z cała pewnością w większości przypadków spotkamy się z koniecznością wpłaty zaliczki przed wyprowadzką międzynarodową. Dopiero po zrealizowaniu przeprowadzki zostaniemy zobowiązani do zapłaty reszty należnej kwoty. Zdarzają się oczywiście firmy, które będą chciały całą płatność z góry, a więc jeszcze przed samą przeprowadzką. Warto tutaj podkreślić, że takie działanie wcale nie musi oznaczać, że firma chce nas oszukać.

Ile czasu czeka się na wycenę?

Zanim w ogóle będziemy mogli coś zapłacić to oczywiście musimy wiedzieć ile, a więc potrzebna będzie wycena naszej przeprowadzki międzynarodowej. Sprawa jest tutaj dość skomplikowana i rzadko kiedy spotkamy firmę, która ma jakieś standardowe opłaty. Najczęściej jest to wycena indywidualna. Jeśli przeprowadzamy się z Polski do innego kraju to możemy spodziewać się wizyty pracownika firmy, który zweryfikuje co mamy do zabrania i na tej podstawie dokona wyceny. W przypadku przeprowadzki w drugą stronę jest nieco gorzej. Wycena będzie opierała się raczej na naszych informacjach, a więc musimy do takiej rozmowy dobrze się przygotować. Na wycenę nie będziemy czekać raczej dłużej niż 2-3 dni.

Jak można zamówić usługę?

Najrozsądniejszym sposobem zamówienia usługi wyprowadzki międzynarodowej jest osobista wizyta w firmie, w ten sposób łatwiej nawet ocenić profesjonalnej tych ludzi. W większości przypadków możemy jednak składać także zamówienia na usługę drogą telefoniczną, a czasem nawet i mailową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *