BlogPrzeprowadzki międzynarodowePrzygotowania

Najlepszy termin przeprowadzki międzynarodowej

Przeprowadzkę międzynarodową można naturalnie zaplanować w dowolnym momencie, który jest dla nas wygodny. Najczęściej za przeprowadzkę zabieramy się w wakacje, gdyż wtedy bierzemy urlopy, dni są długie i pogoda jest naprawdę bardzo ładna i ciepła. Pod względem ekonomicznym jest to jednak najgorszy moment na wyprowadzkę. Wszystko dlatego, że w okresie wakacyjnym firmy zajmujące się wyprowadzką mają zdecydowanie najwięcej roboty. To tak jak z wyjazdami wakacyjnymi. W ciągu roku autostrady są puste, a na te dwa letnie miesiące zapychają się do niemożliwości. Chcąc wyprowadzić się w tym terminie z pewnością trzeba zrobić rezerwację dla siebie w takiej firmie dużo wcześniej. Do tego naturalnie istotna jest cena, która jest zdecydowanie najwyższa w okresie letnim. Najlepszy termin przeprowadzki międzynarodowej przypada więc na wiosnę oraz dość późną jesień. Wtedy stawki firm zajmujących się przeprowadzkami są stosunkowo niskie bo i zamówień nie ma tak wiele. Nie jest dobrym pomysłem planowanie wyprowadzki na weekend. Nawet jeśli robimy to latem to najlepiej w tygodniu. W weekendy stawki są jeszcze wyższe, a o wolny termin w takiej firmie już w ogóle bardzo trudno. Zazwyczaj jednak nasz grafik w pracy nie jest tak elastyczny, a do tego mamy jeszcze na głowie rodzinę do której należy także się dopasować.

Kiedy wyprowadzać się z dziećmi?

Mając na utrzymaniu dzieci chodzące do szkoły najlepszym momentem są naturalnie wakacje. Nie powinniśmy jednak rozpoczynać swojej wyprowadzki dosłownie na dzień po zakończeniu szkoły przez Twoje dziecko. Pamiętaj, że ono także musi mieć trochę komfortu, a więc czasu na pożegnanie się ze znajomymi. Daj mu chociaż tydzień wolnego po szkole. Odpowiednio przygotowane dziecko lepiej przystosuje się do życia w nowym miejscu.

Termin przeprowadzki międzynarodowej nie powinien przypadać na okres świąteczny

Ogromnym błędem jest planowanie swojej wyprowadzki do innego kraju w okresie świątecznym. Pomijam już tutaj kwestie finansowe, gdyż stawki za przeprowadzki wtedy są na pewno dużo wyższe. Problem polega jednak na tym, że w tym okresie drogi na całym świecie są mocno zatłoczone i nasza przeprowadzka może przebiegać naprawdę powolnie.

Przeprowadzka w okresie zimowym

Przeprowadzka międzynarodowa zimą?

Jak do tej pory jeszcze w ogóle nie wspominaliśmy o zimie. Teoretycznie jest to niezły czas na międzynarodową przeprowadzkę. Nasze dzieci mają wtedy 2 tygodnie wolnego, a więc jeśli tylko już zapewniliśmy im miejsce w szkole w nowym miejscu zamieszkania to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Wyprowadzka zimą ma jednak swoje wady. Po pierwsze bowiem są bardzo krótkie dni. Pakujemy się przy sztucznym świetle co bardzo męczy, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Do tego śnieg i zimna aura nie pozwalają nam wystawić na przykład części rzeczy przed dom, aby łatwiej było się spakować. Szykując przeprowadzkę zimą żyjemy w niesamowitym bałaganie. Także pakowanie jest trudne. Nie łatwo o złamania nóg, rąk, żeber oraz uszkodzenia cennego dobytku, które związane są z upadkami. Lepiej jednak poczekać do wiosny i w przyjemnej aurze zabrać się za pakowanie po prostu na spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *