BlogPakowaniePrzeprowadzki międzynarodowe

Czy pakowanie garażu to droga przez mękę?

Spakowanie całego domu do wyprowadzki międzynarodowej to niesamowite wyzwanie. Zakamarki naszych domowych pomieszczeń potrafią kryć wiele niesamowitych skarbów. Zmagamy się z wieloma drobnymi rzeczami, odnajdujemy produkty, które dawno nam już zaginęły i zaczynamy zmagać się z bólem głowy widząc, że pakujemy się już kilka dni, ale nie widać tego efektów. Najgorszy moment może przyjść jednak wtedy, gdy dostaniemy się do naszego garażu. Nie ukrywajmy, że zdecydowana większość z nas w garażu ma po prostu składnicę wszystkiego tego co zagracało nasz dom, ale mogło się jeszcze przydać. Szczególnie ludzie z zacięciem do chomikowania mogą mieć tam niezłą składnicę rzeczy. Jak sobie z tym wszystkim poradzić i spakować do wyjazdu za granicę?

Pakowanie garażu to trudny moment dla ludzi „chomikujących” rzeczy

Pakowanie garażu to bardzo trudny test dla ludzi, którzy uważają, że wszystko może być im potrzebne. Jeśli mamy taki charakter to warto wziąć kogoś do pomocy przy pakowaniu. Pierwszy krok to bowiem wyeliminowanie z garażu wszystkich tych rzeczy, które powinniśmy wyrzucić dawno temu bo na pewno na nic się nam nie przydadzą. Garaże kryją często setki niepotrzebnych skarbów. To co ma jeszcze jakąś wartość możemy sprzedać lub rozdać. Na resztę zamawiamy mały kontener i po prostu wyrzucamy. Po tym kroku na pewno zdziwisz się jak duży jest Twój garaż w rzeczywistości i dojdziesz do wniosku, że jednak większy samochód naprawdę by się tam zmieścił.

Pakowanie narzędzi

W garażu na pewno każdy majsterkowicz ma duże zestawy narzędzi. Jak je bezpiecznie spakować? Duże narzędzia postarajmy się pogrupować pod względem ich grubości. Każdą grupę spinamy plastikowymi zaciskami po czym układamy w plastikowych pojemnikach. Do narzędzi raczej nie używaj kartonów. Karton może nie wytrzymać ciężaru narzędzi, a ostre krawędzie mogą go zniszczyć. Z kolei małe narzędzia pakujemy do skrzynki narzędziowej i dokładnie zamykamy.

Pakowanie zawartości garażu

Narzędzia i maszyny „niebezpieczne”

W naszych garaż możemy mieć także narzędzia niebezpieczne. Chodzi tutaj o takie rzeczy jak nożyce do żywopłotów, piły łańcuchowe, piły ręczne czy nawet grabie. W przypadku takich rzeczy jak piły czy nożyce na pewno mamy od nich oryginalne zabezpieczenia, które zostały dostarczone przez producenta. Zakładamy je, owijamy narzędzia folią i chowamy do pudeł, najlepiej oryginalnych. Z takich narzędzi jak na przykład piły mechaniczne zaleca się przed spakowaniem wylać olej, paliwo i inne znajdujące się tam płyny. W przypadku takich rzeczy jak grabie niebezpieczne części kilka razy owijamy kartonami i zaklejamy taśmą. Dzięki temu narzędzie nie uszkodzi innych rzeczy podczas transportu.

Oleje, smary, paliwa i inne płyny

W przypadku takich rzeczy jak oleje, smary czy na przykład paliwa warto w ogóle zacząć od tego czy wszystko to musimy ze sobą zabierać. To substancje niebezpieczne, łatwopalne, które często za grosze możemy kupić w nowym miejscu zamieszkania. Jeśli jednak zabieramy je ze sobą za granicę to nie tylko szczelnie zakręcamy pojemniki, ale pakujemy także w grube folie i szczelnie zamykamy całość. W wypadku uszkodzenia pojemnika płyny nie rozleją się po reszcie naszego dobytku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *