BlogPrzeprowadzki międzynarodoweRealizacja

Problemy w czasie wyprowadzki, które mogą powodować opóźnienia

Zawsze wyprowadzka do innego kraju wymaga szeregu przygotowań, planowania i jest sporym wyzwaniem logistycznym. Zdecydowanie warto przed rozpoczęciem wszystkim prac przygotować sobie na kartce plan naszych działań, podzielić je na poszczególne dni i skreślać po kolei kiedy już daną rzecz wykonamy. Dzięki temu możemy uniknąć opóźnień, które niestety czasem mogą nas kosztować bardzo dużo pieniędzy. Musimy jednak mieć świadomość tego, że jesteśmy tylko ludźmi. W czasie tak wielkiej operacji jak wyprowadzka do innego kraju zawsze może coś pójść nie tak i trzeba być na to przygotowanym.

Jakie zdarzenia mogą pojawić się najczęściej i doprowadzić do opóźnień w przeprowadzce?

Problemy z pakowaniem

Najczęściej pojawiające się problemy dotyczą samego pakowania. Typowe jest na przykład to, że zabraknie nam materiałów do pakowania, czyli na przykład kartonów, folii i tego typu rzeczy. Bardzo często pakowaniem zajmujemy się późnym wieczorem, gdyż wtedy mamy najwięcej czasu. Jeśli w tym momencie zabraknie nam materiałów do pakowania to zazwyczaj sklepy są już pozamykane. Dopiero kolejnego dnia uda nam się coś kupić i wtedy wracamy do pakowania. Zdarza się także, że zamówiony samochód do przeprowadzki nie wystarczy do tego, abyśmy zmieścili nasze wszystkie rzeczy. Opóźnienie w tym wypadku może być spore. W zależności od obłożenia danej firmy nie zawsze załatwienie kolejnego samochodu będzie możliwe w 24 godziny.

Przeprowadzka

Problemy z dojazdem firmy zajmującej się przeprowadzkami

Wynajmując firmę do przeprowadzki zawsze umawiamy się na konkretny termin wykonania takiego zadania. Ustalamy godzinę odbioru rzeczy z naszego obecnego domu, a później godzinę przyjazdu do nowego miejsca zamieszkania. Zawsze jednak mogą pojawić się zdarzenia losowe. Pakowanie rzeczy do samochodów może zająć więcej czasu niż to się zakładało, po drodze mogą być korki, wypadki i inne nieprzewidziane sytuacje. W efekcie pojazd z naszymi rzeczami może dotrzeć na miejsce z dużym opóźnieniem. Powinniśmy być więc przygotowani na to, że możemy być zmuszeni do spędzenia nocy w lokalnym hotelu. Warto brać to pod uwagę i dużo wcześniej rozejrzeć się czy w okolicy naszego nowego miejsca zamieszkania są jakieś hotele, motele lub pensjonaty. To cenna wiedza.

Uszkodzenia przewożonego podczas wyprowadzki dobytku

Na koniec bardzo ważna sprawa, która nie wpływa na opóźnienia w przeprowadzce, ale ma kolosalne znaczenia dla naszego portfela. Choćbyśmy nie wiem jak dobrze zabezpieczali swój cenny dobytek na czas transportu to zawsze mogą pojawić się jakieś drobne uszkodzenia. Pamiętaj, że każda firma transportowa jest ubezpieczona od takich zdarzeń i masz prawo skorzystać z tego ubezpieczenia. Aby to jednak uczynić trzeba być szybkim. Kiedy firma transportowa dowiezie Twój dobytek na nowe miejsce zamieszkania to od razu zacznij od wypakowania najbardziej cennych rzeczy oraz tych delikatnych. Sprawdź czy nic nie zostało uszkodzone. Takie uszkodzenia trzeba zgłaszać dokładnie tak samo jak w przypadku firm kurierskich, czyli najlepiej zrobić to jeszcze w obecności pracowników firmy transportowej. W późniejszym czasie możemy mieć już spore problemy z dochodzeniem swoich praw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *