BlogPo przeprowadzcePrzeprowadzki międzynarodowe

Wynajęcie mieszkania w innymi kraju

Z całą pewnością nie każdy z nas będzie przeprowadzał się do innego kraju i od razu mieszkał we własnym mieszkaniu, które na przykład wcześniej kupił. Taka sytuacja najczęściej dotyczy osób będących już na emeryturze, które po prostu kupują sobie mieszkanie w innym kraju i postanawiają zasmakować czegoś nowego w życiu. Na mieszkanie mogą liczyć także pracownicy przeprowadzający się do innego kraju w ramach relokacji pracowniczej. Ludzie poszukujący jednak swojej szansy na lepsze życie zazwyczaj zaczynają od wynajmu najmniejszego i najtańszego mieszkania w nowym kraju. Każda przeprowadzka międzynarodowa jest inna, a do tego każdy kraj może mieć swoje warunki wynajmu, ale na pewno niektóre elementy się powtarzają i warto o nich wspomnieć.

Wynajęcie mieszkania w innym kraju – co będzie potrzebne?

O mieszkanie musimy postarać się jeszcze przed przeprowadzką międzynarodową, a okazuje się, że może być to dość trudne. W takich krajach jak Irlandia czy Wielka Brytania na porządku dziennym jest konieczność wylegitymowania się umową o pracę. Bez niej możemy nie dostać mieszkania na wynajem. Zdarzają się nawet przypadki, gdzie wymagane są określone zarobki roczne, a stosowanie opłat z góry naprawdę może nie rozwiązać problemu. Niestety wielokrotnie naszą jedyną szansą jest rozpoczęcie swojej kariery u znajomych, ale trzeba ich mieć w innym kraju.

Nie zapominajmy także o koncie bankowym, które w większości krajów jest potrzebne do tego by zrealizować wynajęcie mieszkania w innym kraju.

Tutaj jeszcze jedna, bardzo ważna wskazówka. W niektórych krajach nie ma bowiem obowiązku meldunkowego. W takim przypadku posiadanie wynajmowanego mieszkania może być konieczne do podjęcia pracy. Umowa wynajmu stanowi potwierdzenie miejsca zamieszkania, a to jest wymagane przez wielu pracodawców.

Bariera językowa

W przypadku wynajmu mieszkania przed przeprowadzką międzynarodową problemem może być bariera językowa. Nigdy nie podpisujmy żadnych dokumentów w ciemno i na piękne oczy. Jeśli czegoś nie rozumiemy to naprawdę warto zapłacić parę złotych tłumaczowi, aby przełożył nam tekst i tym samym umożliwił pełne zapoznanie się z warunkami wynajmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *