BlogPrzeprowadzki międzynarodowePrzygotowaniaRealizacja

Jakie działania powinniśmy podjąć kiedy przeprowadzamy się do innego kraju?

Kiedy przeprowadzamy się do innego kraju i decyzja o tym została już dobrze przemyślana i podjęta, to przede wszystkim skupiamy się na działaniach w naszym obecnym kraju zamieszkania. Musimy znaleźć odpowiednią firmę, która wykona dla nas usługę relokacji. Mnóstwo czasu zajmie nam także pakowanie, do tego musimy załatwić urzędowe sprawy, wypowiedzieć wszystkie umowy, zorganizować jakieś spotkania dla rodziny…z całą pewnością lista rzeczy do zrobienia jest duża, ale błędem jest skupianie się tylko na sprawach w obecnym kraju zamieszkania. Także w nowym miejscu powinniśmy wykonać pewne kroki jeszcze zanim się tam przeprowadzimy. Co będzie ważne?

Przeprowadzamy się do innego kraju w takim razie powinniśmy poszukać pracy

Jeśli powodem naszej przeprowadzki nie jest już załatwiona w innym kraju do dobra praca to na pewno podstawą będzie rozejrzenie się za takową jeszcze zanim wyjedziemy. W dobie swobodnego dostępu do internetu naprawdę nie jest to trudne. Owszem, nie uda nam się spotkać z potencjalnym pracodawcą, ale na pewno wysyłając swoje CV do różnych miejsc możemy zorientować się chociaż jakie firmy w naszej okolicy mogą być zainteresowane ofertą, którą przedstawiliśmy. W wiadomości warto zaznaczyć, że dopiero będziemy się przeprowadzać i podać termin tego wydarzenia. Na pewno wielu pracodawców pójdzie nam na rękę i umówi spotkanie już po naszej przeprowadzce.

Okoliczne miejsca

Drugą bardzo ważną sprawą jest wcześniejsze rozeznanie terenowe. Jeśli mamy dzieci to na pewno trzeba sprawdzić gdzie w okolicy są szkoły i przedszkola, a najlepiej już wystosować odpowiednie pismo droga elektroniczną z prośbą o zapewnienie miejsca swojemu dziecku. Ułatwimy sobie zwyczajnie w ten sposób pierwsze dni na nowym miejscu. Powinniśmy poszukać także najbliższych placówek medycznych, na pewno warto sprawdzić gdzie są urzędy, które będą nam potrzebne, komisariat policji i oczywiście sklepy oraz apteki.

Tak przygotowani do przeprowadzki międzynarodowej z całą pewnością będziemy mieli dużo łatwiej w nowym miejscu, a i oczywiście nic nie powinno nas zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *