BlogPrzeprowadzki międzynarodowePrzygotowania

Przygotowania do wyprowadzki międzynarodowej – jakie decyzje trzeba podjąć.

Im dalej zagłębiamy się w przygotowania do wyprowadzki międzynarodowej tym więcej problemów może się nam nawarstwiać na głowie. Wiele osób nie radzi sobie z tym wszystkim. Pojawiają się nerwy, stres i pierwsze błędy, które mogą nas kosztować nie tylko zmarnowany czas, ale także poważne pieniądze. W czasie planowania takiej wyprowadzki pojawia się jednak także bardzo wiele trudnych dylematów, których rozwiązanie postaramy się tutaj chociaż trochę uprościć.

Najtrudniejsze pytania na które musimy znaleźć odpowiedź rozpoczynając przygotowania do przeprowadzki międzynarodowej:

Transport lądem, wodą czy może powietrzem?

Okazuje się, że jedną z najtrudniejszych decyzji do podjęcia jest wybór formy transportu naszego dorobku. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania w obrębie jednego kontynentu wybór jest zapewne dość prosty. Najtaniej, choć nie najszybciej, będzie po prostu przeprowadzić transport drogą lądową. Na rynku działa wiele firm, które mogą bardzo profesjonalnie się tym zająć dając nam wiele gwarancji na poprawne wykonanie usługi. Co jednak w przypadku wyprowadzki gdzieś na inny kontynent? Wtedy nie pozostaje nam już nic innego jak transport wodny lub powietrzny. Oba mają swoje plusy i minusy. Transport samolotem jest szybki, ale bardzo drogi. Z kolei transport drogą morską może trwać kilka tygodni, ale jest za to stosunkowo tani. Wybór zależy tutaj więc od tego ile czasu mamy na przeprowadzkę. Jeśli nam się nie spieszy i mamy gdzie mieszkać na czas płynięcia naszego dobytku w nowe miejsce to wybór jest oczywisty. Jeśli się nam spieszy, a nie mamy zbyt wiele pieniędzy to można iść na kompromis. Najważniejsze rzeczy w pierwszych tygodniach mieszkania wysyłamy samolotem. Całą resztę pakujemy na statek. W ten sposób zaoszczędzimy trochę pieniędzy, ale jednocześnie możemy szybciej przenieść się do nowego miejsca zamieszkania.

Przygotowania do przeprowadzki międzynarodowej

Pakować się samodzielnie czy może to zlecić?

To kolejny bardzo poważny problem. Często bowiem w czasie pakowania zaczyna się po prostu okazywać, że brakuje nam na to czasu. Nie wiemy do tego jak odpowiednio zabezpieczać swój dobytek, jak to sortować i co zrobić, aby wypakowanie było sprawne. Do tego najczęściej po prostu brakuje nam na to czasu. Dobre zapakowanie się na wyprowadzkę do innego kraju wymaga dziesiątek godzin przemyśleń i planowania, a później setek godzin na pakowanie, bo robimy to turami, każdego dnia, a wiec mało efektywnie. Jeśli nie możesz poświęcić dwóch tygodni na zajęcie się pakowaniem to lepiej wynajmij firmę. Usługa może wydawać się droga, ale nasz dobytek będzie doskonale zabezpieczony i posortowany w taki sposób, że wypakowanie się w nowym miejscu będzie czystą przyjemnością.

Ile pieniędzy potrzebuję na start?

Wyprowadzasz się do nowego miejsca, w innym kraju, i nie masz tam jeszcze pracy? Jeśli zdecydowałeś już ile pieniędzy będzie Ci potrzebne na początek to sprawa jest prosta, weź więcej…Wyliczenia co do grosza nigdy się nie sprawdzają. Zawsze bądź naszykowany na minimum pół roku życia bez pracy. Postaraj się przeanalizować ceny produktów spożywczych w okolicy Twojego nowego miejsca zamieszkania. Zobacz opłaty mieszkaniowe, podatki i opiekę zdrowotną. Dolicz do tego pieniądze na wydatki nieprzewidziane i przyjemności, a do całości dodaj jeszcze 1/3 tej kwoty. To nie są żarty. Dobrze wiesz, że bez pieniędzy nie da się żyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *