BlogPrzeprowadzki międzynarodoweRealizacja

Realizacja przeprowadzki międzynarodowej na własną rękę – dlaczego nie warto.

Wielu osobom, które wyprowadzają się do innego kraju, wydaje się, że realizacja przeprowadzki międzynarodowej na własną rękę to dobry pomysł. Nawet jeśli mamy większy samochód osobowy to jednak i tak nie będzie to miało większego sensu. Najczęściej tłumaczymy to sobie tak, że z całą pewnością w pierwszym okresie po wyprowadzce będziemy stosunkowo często odwiedzali naszą poprzednią lokalizację, a więc przy każdym takim przyjeździe znów załadujemy sobie pełny samochód i zabierzemy część rzeczy. Na pierwszy transport zabierzemy z kolei to co najbardziej potrzebne, a meble to sobie można kupić już na miejscu. Wszystko pięknie, ale zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, że taka przeprowadzka międzynarodowa wcale nie jest tania. Paradoksalnie nie korzystając z firmy transportowej narażamy się na wielokrotnie większe koszty niż wydatek na usługi tejże firm. Dlaczego tak jest?

Tania przeprowadzka międzynarodowa tylko z dobrą firmą

Możemy pominąć już tutaj fakt częstych podróży samochodem z jednego kraju do drugiego, gdzie i tak chcemy to robić. Pamiętajmy jednak o tym, że załadowanie samochodu do pełna skończy się znacznie większym zużyciem paliwa, a więc i wyższymi kosztami. Oczywiście do tego dochodzi samo zużycie naszego samochodu, a koszty amortyzacji pojazdu mogą być bardzo nieciekawe. Nie to będzie jednak największym problemem.

Realizacja przeprowadzki międzynarodowej na własną rękę to konieczność różnego rodzaju pozwoleń

Największy problem polega na tym, że na transport wielu rzeczy będziemy potrzebowali pozwoleń, których załatwienie jest czasochłonne, pracochłonne, a do tego kosztowne. Mało tego, potrzebna jest też wiedza związana z pozwoleniami czy opłatami celnymi. Jeśli jej nie mamy to możemy mieć na przykład problemy na granicy, gdy nie załatwiliśmy wszystkiego, i płacić wysokie mandaty. Firma przeprowadzkowa wykona to wszystko hurtem, nie będzie nas angażowała, a do tego jeszcze zapewni takie pojazdy do transportu, aby wyprowadzka przebiegła na raz. Co więcej, firmy tego typu mają odpowiednie ubezpieczenie. Pamiętajmy, że zwykłe OC naszego samochodu pokrywa tylko straty związane z samym pojazdem. W skład ochrony OC nie wchodzi nic co znajduje się w pojeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *