BlogPrzeprowadzki międzynarodoweRealizacja

Najczęstsze błędy popełniane przy realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Jesteśmy tylko ludźmi i popełnianie różnego rodzaju błędów jest w naszym przypadku oczywiście naturalne. Czasem jednak warto mieć na uwadze to jakie są najczęstsze błędy, gdyż ich unikanie nie tylko oszczędzi nam czasu i nerwów, ale także dodatkowo pozwoli na zaoszczędzenie trochę pieniędzy. Tak jest właśnie przy przeprowadzce do innego kraju. W tym bowiem wypadku musimy się liczyć z ogromnym wyzwaniem logistycznym. Odpowiednie przygotowanie do niego pozwoli nam jednak odpowiednio się do tego przygotować. Jakie błędy popełnia się najczęściej w czasie przygotowywania przeprowadzki międzynarodowej?

Nieprzygotowanie się do wynoszenia dobytku

W czasie przygotowań do przeprowadzki za granicę pakujemy ładnie wszystkie nasze rzeczy do kartonów. Opróżniamy szafy, szuflady, półki, segmenty, łóżka i wszystkie zakamarki naszego domu. To oczywiście bardzo dobrze, gdyż na przykład przewożone meble powinny być puste. Zapominamy jednak przy tym wszystkim o sprawach podstawowych. Przychodzi dzień wyprowadzki i pod nasz dom zajeżdża firma transportowa. Wchodzą pracownicy, chwytają się za kuchenkę i okazuje się, że ta nie została odłączona od gazu…Pamiętaj, że takie rzeczy leżą w Twojej gestii. Zawsze wcześniej odłączaj sprzęt AGD od mediów, a RTV od zasilania i wszelkich przewodów. To pozwoli także na uniknięcie strat kiedy pracownik chwyci telewizor, nie widząc że jest podłączony do prądu, i wyrwie wszystkie kable „z mięsem”. Musimy mieć także świadomość tego, że meble często kupowane były w częściach, wnoszone do domu i tam składane. W całości mogą więc nie przejść przez futryny czy nie mieścić się na klatce schodowej. Należy być na to przygotowanym i na przykład podzielić nasze meble na osobne segmenty, zazwyczaj jest to możliwe. Niekiedy rozkładaniem i składaniem mebli może zająć się firma transportowa, ale trzeba o tym wcześniej powiadomić bo wymaga to więcej czasu na wykonanie przeprowadzki.

Samochód do przeprowadzki międzynarodowej

Za mały pojazd to transportu podczas realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Naprawdę typowe jest niedoinformowanie firmy realizującej przeprowadzki międzynarodowe odnośnie tego jak wiele dobytku mamy do zabrania. W dzień przeprowadzki podjeżdża do nas pojazd, który szybko okazuje się być za mały. Pojawia się opóźnienie i niepotrzebne nerwy. Jeśli nie jesteś w stanie sam określić jak dużo dobytku będzie do przewiezienia to koniecznie poproś przedstawiciela firmy o wizytę w Twoim domu. Ludzie Ci mają ogromne doświadczenie w przeprowadzkach do innych krajów. Po krótkich oględzinach domu osoba ta będzie już doskonale wiedziała jaki pojazd do transportu będzie potrzebny.

Brak miejsca do zaparkowania

Typowe jest także niezadbanie o miejsce do zaparkowania. Na naszych osiedlach jest ciasno, jeden samochód stoi obok drugiego. Kiedy w dniu przeprowadzki przyjeżdża pod nasz dom duża ciężarówka to okazuje się, że nie ma gdzie zaparkować…jeśli mieszkasz na osiedlu domków jednorodzinnych to powinieneś dogadać się z sąsiadami i poprosić ich, aby na jedną dobę postawili samochody w innym miejscu. W centrach miast czy na blokowiskach warto udać się do władz spółdzielni i po prostu poprosić o to, aby na parę godzin odpowiednio oznakowali miejsce parkingowe przy Twoim domu i zabronili dojazdów.

Na koniec pamiętaj także o przygotowaniu dla siebie, i każdego członka rodziny, kartonu z podstawowymi rzeczami do życia. Taki podręczny bagaż pozwoli w miarę normalnie funkcjonować w pierwszych dniach po przeprowadzce. Niestety często się o tym zapomina!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *