BlogFirmy przeprowadzkowe

Relokacja firmy do innego kraju bez fizycznej przeprowadzki?

Firmy szukające sposobów na zwiększenie swojego zysku coraz częściej upatrują dzisiaj swojej szansy gdzieś w innych krajach naszego świata niż Polska. Wynika to chociażby z bardziej preferencyjnych podatków i dużo niższych kosztów związanych z prowadzeniem swojej działalności. Czasem jest to także chęć zwiększenia prestiżu firmy czy też znalezienia zupełnie nowych klientów, których na innym rynku może być o wiele więcej dla danej formy działalności nić chociażby w Polsce. Istnieją dwie podstawowe drogi takiej relokacji naszej firmy.

Relokacja firmy – czyli przeprowadzamy całą działalność

Podstawą jest tutaj oczywiście fizyczna przeprowadzka firmy. Chcąc prowadzić działalność na terenie innego kraju będziemy musieli skorzystać z pomocy firmy realizującej takie przeprowadzki, która zabierze wszystkie nasze rzeczy i przewiezie do nowej siedziby w innym kraju. Zadanie to z całą pewnością jest niezwykle kosztowne i dlatego obarczone ogromnym ryzykiem. Tylko silne firmy, które dokładnie przemyślały swoją decyzję, powinny decydować się na ten krok. Ewentualne niepowodzenia w pierwszych miesiącach funkcjonowania firmy w nowej siedzibie w innym kraju mogą być bowiem opłakane i doprowadzić nawet do upadku. Z całą pewnością dobrze jest tutaj także korzystać z fachowych firm realizujących przeprowadzki, aby mieć pewność, że relokacja będzie sprawna i odbędzie się bez poważniejszych problemów.

Przeprowadzka tylko formalna?

Istnieje jeszcze druga opcja, z której korzysta wielu przedsiębiorców, w szczególności jeśli chodzi o prowadzenie swojej działalności na terenie Wielkiej Brytanii. To właśnie tam w całej Unii Europejskiej są najlepsze warunki dla przedsiębiorców. W przypadku działalności na terenie UE jest opcja, gdzie firma może być zarejestrowana w dowolnym kraju wspólnoty i jednocześnie także jej siedziba może znajdować się w dowolnym innym kraju UE. Teoretycznie więc możemy zarejestrować firmę na wyspach i nadal prowadzić ją w Polsce, ale płacić podatki jak na wyspach. Jeśli interesuje nas taki krok przeprowadzki bez przeprowadzki fizycznej to należy koniecznie skorzystać z porad fachowców, gdyż niedopełnienie formalności może skutkować tym, że fiskus uzna iż działając w Polsce musimy płacić podatki w Polsce, prawo oczywiście na to pozwala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *