BlogPrzeprowadzki międzynarodoweRozpakowanie

Czy warto zatrudnić firmę do rozpakowania po przeprowadzce?

Kiedy pojawia się decyzja o zmianie miejsca zamieszkania na zupełnie inny kraj to zazwyczaj mamy przed sobą wizję żmudnego i czasochłonnego pakowania swoich rzeczy. Czasem zajmuje to nawet tygodnie, ale gdy nadchodzi dzień przeprowadzki i jesteśmy już ze wszystkim wyszykowani to schodzą z nas wszystkie stresy i nerwy. Odprężamy się i myślimy już o rozłożeniu się na kanapie w nowym miejscu zamieszkania. Rzeczywistość jest jednak brutalna. Po dojechaniu do nowego miejsca zamieszkania wchodzimy do domu, widzimy puste ściany i dziesiątki kartonów piętrzących się pod sam sufit. Na pewno wtedy pomyślisz sobie, że nie tego się spodziewałeś… Proces rozpakowania po przeprowadzce jest często procesem o wiele bardziej żmudnym niż pakowanie, gdyż wyjęcie każdej rzeczy wymaga od nas przemyślenia tego gdzie ją postawimy. Znajdziemy jednak bogatą ofertę firm usługowych, które zajmują się wypakowaniem i ułożeniem rzeczy po wyprowadzce. Czy warto z nich korzystać?

Kiedy opłaca się wynająć firmę do rozpakowania do przeprowadzce?

Zazwyczaj ludzie decydują się na samodzielne rozpakowanie wszystkich rzeczy po przyjeździe na miejsce. W przypadku przeprowadzki międzynarodowej wyzwanie jest jednak faktycznie duże i wymaga poświęcenia ogromnej ilości swojego wolnego czasu. Przy lokalnej wyprowadzce często przenosimy się niejako na raty, czyli odwozimy rzeczy partiami i od razu ustawiamy je na swoje miejsce w nowym domu. Tutaj zwala nam się na głowę wszystko na raz. Z pewnością więc warto zatrudnić tego typu firmę jeśli praktycznie od razu po przyjeździe do nowego miejsca musimy iść do pracy i nie możemy wziąć wolnego. Rozpakowywanie się w weekendy to zły pomysł bo będziemy się męczyć miesiącami. Podobnie jest w przypadku gdy wychowujemy małe dzieci. Możemy nie mieć czasu na to, aby w pełni oddać się rozpakowywaniu. Na pewno ogromnym plusem takiego kroku jest to, że będziemy mieli w pełni wyposażony dom nawet w jeden dzień, gdy robiąc to samodzielnie nawet może nam to zająć dużo więcej niż tydzień. Warto przekalkulować sobie koszty i porównać je do tego ile czasu musimy poświęcić na samodzielne rozpakowanie.

Firma przeprowadzkowa

Co zrobi firma zajmująca się rozpakowywaniem i skąd wie gdzie co ustawiać?

Pakiet usług danej firmy zajmującej się rozpakowywaniem po przeprowadzce może być naprawdę bardzo różnorodny i zależny oczywiście od ceny. Pośród najbardziej typowych zadań na pewno należy wymienić rozpakowanie pudeł, zrobienie listy uszkodzonych w transporcie rzeczy, rozstawienie wyposażenia od mebli i dywanów zaczynając, a kończąc na wieszaniu zegarów, złożenie niektórych rzeczy (na przykład montaż kabiny prysznicowej), rozłożenie ubrań po meblach oraz usunięcie wszelkich pudeł, folii i innych rzeczy pozostałych po przeprowadzce. Tak naprawdę w ciągu dosłownie jednego dnia ujrzymy w pełni umeblowany, wyposażony i przygotowany do mieszkania dom, bez bałaganu. Skąd pracownicy takiej firmy wiedzą jak te rzeczy porozkładać? Ustawienie mebli, sprzętów RTV i AGD, dywanów i tego typu rzeczy na pewno będą musiały być skonsultowane z nami. W przypadku pozostałych spraw warto zdać się na ich zmysł organizacyjny. Ludzie ci wykonywali już dziesiątki takich operacji i dlatego często lepiej niż my wiedzą jak powinno się rozmieszczać wszystkie rzeczy w domu, aby było miło, przyjemnie i komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *