BlogPrzeprowadzki międzynarodoweRozpakowanie

Rozpakowanie przedmiotów po przeprowadzce międzynarodowej

Daleka przeprowadzka międzynarodowa to na pewno ogrom przygotowań i bardzo duży stres. Musimy nie tylko się spakować, ale także wszystko odpowiednio zaplanować, wynająć firmę transportową, zapewnić sobie ubezpieczenie i wiele więcej, naprawdę istotnych spraw. Mamy co do roboty, ale wcale nie będzie lepiej kiedy przyjedziemy już na miejsce. Docierając do celu naszej wyprowadzki do innego kraju na pewno oddychamy już z ulgą, że wszystko się skończyło i nic nie zostało uszkodzone. Teraz jednak pojawia się kolejny problem. Wchodzimy przecież do pustego domu przed którym stoją dziesiątki różnych kartonów, mebli, sprzętów RTV, AGD i wiele więcej. Trzeba sobie jakoś z tym poradzić.

Jak zabrać się za rozpakowanie przedmiotów, aby przeprowadzić tę operację sprawnie i bez większych problemów?

Po pierwsze zarezerwuj sobie dużo wolnego czasu.

Najważniejsze jest to, że w tym wypadku czas jest naszym przyjacielem. Nie możemy starać się robić nic na siłę i na tempo. Spokojne podejście do sprawy tak naprawdę przyspieszy rozpakowanie. Jeśli nie musisz od razu iść do pracy po przyjeździe to ostatnie dni wolnego w całości poświęć na rozpakowywanie. Jeśli masz małe dzieci to naprawdę warto zatrudnić na te kilka dni opiekunkę, aby w pełni oddać się sprawie rozpakowywania. Jeśli z kolei musisz iść do pracy to warto z całą rodziną stworzyć harmonogram. Kiedy tylko ktoś jest w domu to zabiera się do rozpakowywania i to określonych z góry pudeł. W tym przypadku kooperacja będzie bardzo ważna. Jeśli wszyscy wypakowują się na raz to naturalnie także potrzebny będzie odpowiedni plan, aby nie powstał chaos.

Rozpakowywanie kartonów

Stawiaj sobie cele i je realizuj.

Złotą zasadą jest to, że staramy się rozpakować i przygotować do mieszkania każde pomieszczenie na raz. Chodzi o to, że nie zaczynajmy meblowania i przygotowywania jednego pokoju, aby w połowie przenieść się do innego, a po chwili do jeszcze innego. Stawiaj sobie cele, które konsekwentnie realizuj. Dlaczego jest to ważne? Chyba lepiej mieć skończony jeden pokój, w którym możesz na spokojnie już mieszkać i wtedy zabrać się za kolejne niż szarpać się ze wszystkim jednocześnie nie mając nawet gdzie odpocząć czy coś zjeść. To dlatego warto rzetelnie opisywać pudełka, gdyż ułatwi to później rozpakowywanie poszczególnych pomieszczeń.

Od jakich pomieszczeń zaczynać?

Często mamy problem z tym od jakiego pomieszczenia zaczynać rozpakowanie przedmiotów po przeprowadzce międzynarodowej. Tak naprawdę powinniśmy zacząć od ustawienia łóżek i stołu oraz wypakowania podręcznych pudeł. Każdy członek rodziny powinien mieć naszykowane własne pudła podręczne, czyli rzeczy pierwszej potrzeby niezbędne w pierwszych dniach po wyprowadzce. W ten sposób nie trzeba przeszukiwać pudeł w poszukiwaniu ręcznika czy mydła. Mając miejsce do spania i jedzenia zaczynamy od pełnego wypakowania i przygotowania kuchni. Dopiero potem zabieramy się za poszczególne pokoje. Na koniec zostawiamy miejsca najmniej istotne, a więc różnego rodzaju garderoby, salony czy nawet garaże. Na to zawsze znajdzie się czas w weekend czy jakiś wolny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *