BlogPrzeprowadzki międzynarodowePrzygotowaniaRealizacja

Stres związany z przeprowadzką międzynarodową – czy to nieuniknione?

Stres związany z przeprowadzką międzynarodową przede wszystkim najczęściej wynika z tego powodu, że po prostu jesteśmy przerażeni faktem zmiany miejsca zamieszkania na zupełnie inny kraj. To nowa dla nas sytuacja, konieczność przystosowania się do innej kultury, zerwanie wielu znajomości, opuszczenie rodziny, a do tego jeszcze nowy dom i często problem związany z szybkim znalezieniem pracy w nowym miejscu. To podstawa, która powoduje stres, ale oliwy do ognia dolewa oczywiście fakt samych przygotowań. To one potrafią najbardziej spotęgować nasz stres, prowadzą do niepotrzebnych kłótni i nieprzespanych nocy.

Stres związany z przeprowadzką międzynarodową – jak tego uniknąć?

Po pierwsze dużo czasu na przeprowadzkę

Z całą pewnością ograniczymy swój stres związany z międzynarodową przeprowadzką jeśli damy sobie na nią odpowiednio dużo czasu. Przez czas rozumiemy okres od podjęcia decyzji o wyprowadzce do samego jej terminu. Oczywiście czas ten powinniśmy spożytkować na pakowanie, które robimy powoli, ale skrupulatnie.

Rozplanowanie sobie działań

W przypadku przeprowadzki międzynarodowej plan działania jest bardzo ważny i warto ustalić go sobie już na samym początku. Działając zgodnie z planem unikamy stresu bo nie martwimy się, że o czymś zapomnieliśmy. Bierzemy więc kartkę oraz długopis do ręki, siadamy i wypisujemy wszystkie punkty, które trzeba zrealizować. Dobrze jest sobie od razu rozplanować również samo pakowanie, które dzielimy na poszczególne etapy. Każdy zrealizowany punkt później wykreślamy sobie z listy.

Problem aklimatyzacji

Tak naprawdę jednak istnieje także możliwość na częściowe pozbycie się stresu płynącego z podstaw, a więc strachu przed nowym miejscem. Na rynku działa coraz więcej firm oferujących usługi coaching aklimatyzacyjnego. To profesjonalne porady ekspertów, dzięki którym poznamy metody walki ze strachem tego typu i skorzystamy z wielu cennych wskazówek, które ułatwią nam pierwsze kroki w nowym miejscu.

Brak czasu?

Jeśli z kolei naprawdę brakuje Ci czasu na pakowanie i przygotowanie to oszczędź sobie potężnych nerwów. Czasem lepiej wydać trochę więcej na przeprowadzkę międzynarodową angażując firmę do pakowania niż męczyć się z tym samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *