Blogtransport międzynarodowy

Transport antyków za granicę – co powinniśmy o tym wiedzieć?

Kiedy podejmujemy decyzję o przeniesieniu się z całym swoim dorobkiem do innego kraju to na pewno czeka nas wiele przygotowań związanych z pakowaniem wszystkich tych rzeczy. Naturalnie w przypadku niektórych rzeczy jakie mamy zgromadzone w domu potrzebna jest większa ostrożność. Pakując wartościowe i delikatne rzeczy musimy brać pod uwagę to, że będą one podróżować nawet tysiące kilometrów, a więc o uszkodzenie nie jest trudno. Zazwyczaj jednak uszkodzenie się pralki czy telewizora to po prostu strata materialna. Nie jest to przyjemne, ale z drugiej strony nie będzie to także powód do wielkiego płaczu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda jednak w przypadku transportu antyków. Czasem w domach mamy przecież rodowe pamiątki, mające nawet setki lat, które mają nie tylko ogromną wartość sentymentalną, ale także finansową. Ich transport wymaga specjalnych przygotowań i na pewno trzeba się odpowiedniego do tego naszykować.

Po pierwsze ubezpieczenie

Każdą przeprowadzkę za granicę powinniśmy naturalnie ubezpieczyć. Jeśli ubezpieczenie oferowane przez firmę transportową nie jest dla nas satysfakcjonujące to naturalnie ubezpieczamy się na własną rękę. Antyki muszą być jednak objęte zupełnie osobnym ubezpieczeniem. W naszym domu powinien pojawić się rzeczoznawca, który określi stan naszych cennych przedmiotów oraz ich wartość. Na tej podstawie zostanie sporządzona specjalna wersja ubezpieczenia związana właśnie z antykami. Ich wartość jest ogromna, często są delikatne i z tego względu obejmuje się je zupełnie innym ubezpieczeniem.

antyki

Profesjonalna firma do transportu antyków za granicę

Jeśli chcemy zrealizować transport antyków za granicę, gdzie mamy zamiar na stałe się osiedlić, to warto specjalnie do tego celu wynająć drugą firmę transportową. Typowe firmy zajmujące się przeprowadzkami przewożą po prostu wyposażenie naszych domów. Na rynku działają jednak profesjonalne firmy, które specjalizują się w transporcie antyków. Ceny ich usług z pewnością są wysokie, ale firmy te mają nie tylko ogromne doświadczenie w transporcie cennych rzeczy, ale także odpowiednie urządzenia i pojemniki dzięki którym transport jest dużo bezpieczniejszy.

Każdy antyk wymaga innej ochrony w czasie transportu

Tak naprawdę każdy antyk może wymagać zupełnie innego zapakowania na czas transportu. Jeśli wynajmujmy profesjonalną firmę, która specjalizuje się w takim transporcie, to na pewno w naszym domu pojawi się jej pracownik, który dokładnie oceni nasze antyki i przygotuje odpowiedni plan transportu. Porcelanę pakujemy na przykład do drewnianych skrzynek, które wypełnione są trocinami lub innymi miękkimi wypełnieniami, stare zwoje transportuje się w specjalnych tubach, a na przykład obrazy w specjalnie do tego celu zaprojektowanych pojemnikach. Rzeczy do transportu antyków są bardzo drogie i to jest kolejny powód dla którego opłaca się wynająć specjalistyczną firmę, która się tym zajmuje. Nie przeprowadzamy się przecież zbyt często w naszym życiu, a więc zakup pojemników do transportu antyków może być nieopłacalny. Ważne jest także to, że tego typu firmy zazwyczaj biorą na siebie całą odpowiedzialność za transportowane rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *