BlogPrzeprowadzki międzynarodowe

Transport kontenerów morskich – czyli sposób na dużą przeprowadzkę zagraniczną

Przeprowadzki zagraniczne zawsze rodzą bardzo duże problemy logistyczne. To dla nas ogromny stres bo musimy pozamykać wszystkie sprawy w obecnym kraju zamieszkania, trzeba przygotować rzeczy do spakowania, wybrać firmę do przeprowadzki, spakować się i tak dalej. Po przyjeździe w nowe miejsce ponownie pojawia się stres, gdyż czujemy się obco. Ogromnym problemem są jednak także pieniądze. Kiedy wyprowadzamy się całą rodziną z dużego domu nasz dobytek z pewnością jest bardzo okazały. Wynajęcie firmy do przeprowadzek to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Pewnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy może być jednak wynajęcie kontenera.

Wybór firmy i kontenera oferującej transport kontenerów morskich.

Zaczynamy oczywiście wszystko od znalezienia dobrej firmy zajmującej się wynajmowaniem i transportem kontenerów morskich. Nie powinniśmy decydować się na pierwszą lepszą firmę. Transport kontenera musi być wykonany profesjonalnie, tak, aby nasze rzeczy były bezpieczne i szybko dotarły w docelowe miejsce. Kiedy znajdziemy już taką firmę to przychodzi czas na wybór samego kontenera. Pod względem wielkości mamy wiele rodzajów tego typu rzeczy. To co będziemy mieli do wyboru zależy jednak od firmy, na którą się zdecydowaliśmy. Dana firma niekoniecznie musi oferować wszystkie dostępne na rynku rodzaje kontenerów. Wielkość kontenera powinna być jednak dopasowana mniej więcej do tego ile rzeczy mamy do zabrania. Wybieranie zbyt dużego kontenera się nie opłaca. Zapłacimy niepotrzebnie za transport powietrza. Wybierając firmę warto od razu dowiedzieć się także wszelkich szczegółów na temat ubezpieczenia przewożonego ładunku. Firma powinna oferować także możliwość odpłatnego przechowania kontenera, na przykład na wypadek gdyby termin naszego wyjazdu do nowego miejsca zamieszkania się odwlekał.

kontenery morskie

Pakowanie i zabezpieczenie kontenera morskiego.

Po wynajęciu kontenera ustalamy z firmą dzień, w którym zostanie on do nas przywieziony. Umawiamy się naturalnie także na to jak długo kontener ma stać pod naszym domem. Ciężarówka odstawia bowiem kontener i wraca po niego w ustalonym wcześniej czasie. Pakując kontener starajmy się układać rzeczy tak, aby niemożliwie było ich przesuwanie się we wnętrzu. Nie musimy obawiać się o ochronę przed wodą. Kontenery są naprawdę szczelne i na pewno deszcz się do nich nie dostanie. Na koniec zamykamy kontener, zabezpieczamy jego drzwi i czekamy na ciężarówkę, która go zabierze.

Wypakowanie kontenera morskiego.

Kiedy kontener morski dojedzie już za granicę, do miejsca w którym chcemy zamieszkać, to może od razu trafić pod nasz nowy dom. Jeśli jednak przyjedziemy tam dopiero za jakiś czas to firma będzie mogła go dla nas przechować, oczywiście nie za darmo. Podobnie jak przy pakowaniu musimy umówić się także na rozpakowanie kontenera. Znów firma zostawi go nam pod domem i wróci po niego w ustalonym wcześniej czasie. Zazwyczaj wypakowanie jednego tradycyjnego kontenera nie zajmie nam więcej niż jednego dnia. W ten stosunkowo prosty sposób przeprowadziliśmy się z całym naszym dobytkiem do innego kraju. To naprawdę prosta forma przeprowadzki i do tego jedna z najtańszych. Zaletą kontenera jest także to, że można go bez problemu transportować drogą morską.

One thought on “Transport kontenerów morskich – czyli sposób na dużą przeprowadzkę zagraniczną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *