BlogPrzeprowadzki międzynarodowetransport międzynarodowy

Transport książek podczas przeprowadzki międzynarodowej

Wydawać by się mogło, że w natłoku wielu obowiązków jakie czekają nas podczas planowania przeprowadzki międzynarodowej książki to tak naprawdę najmniejszy problem. Na pewno im dalej chcemy się wyprowadzić tym bardziej musimy się przyłożyć do pakowania naszego dobytku. Forma pakowania zależna jest także od tego jaki rodzaj transportu wybieramy. W wielu przypadkach bowiem inaczej będziemy zabezpieczać rzeczy do transportu drogą lądową niż kiedy nasz dobytek ma trafić do kontenera, a później na statek i wypłynąć na pełny ocean. Bez wątpienia jednak pakowanie książek także powinno być odpowiednio przemyślane, szczególnie wtedy, gdy posiadamy w domu pokaźną biblioteczkę i setki różnych książek. Jak bezpieczne spakować tyle książek, aby nie narazić ich na uszkodzenie?

Kartony o większej wytrzymałości

Po pierwsze nasze książki pakujemy oczywiście do tekturowych kartonów. W tym wypadku jednak nie powinniśmy stosować kartonów już używanych. Nigdy nie wiadomo czy nie chwyciły gdzieś wilgoci w przeszłości lub nie zostały nadwyrężone. Po zapakowaniu książek karton może stać się naprawdę ciężki, a jeśli książki się wysypią to część z nich może ulec uszkodzeniu. Powinniśmy zaopatrzyć się więc w nowe kartony i to najlepiej z falistej tektury, która jest bardziej wzmocniona. Mało tego warto kilka razy zakleić taśmą dno kartonu dla bezpieczeństwa oraz położyć na spód tekturową przekładkę, aby jeszcze bardziej całość wzmocnić.

Pakowanie książek

Podstawową zasadą jest to, aby nie pakować zbyt wiele książek do kartonów. Nawet jeśli zostaje jeszcze dużo wolnego miejsca to nie przesadzamy. Po pierwsze jeśli za dużo książek zapakujemy do kartonu to później będziemy mieli problem z jego podniesieniem. Po drugie dzięki mniejszej ilości książek karton ma mniejsze szanse na rozdarcie się. Książki powinniśmy układać w kartonie twardą stroną do dołu. To najmocniejsza część książki i dlatego dodatkowo uchroni ją przed uszkodzeniem. Książek nie można także upychać jedna obok drugiej na siłę. O ile zapakować tak będzie nam łatwo, tak ściśnięte książki bardzo ciężko potem wypakować i do tego łatwo je przypadkowo rozedrzeć.

Pakowanie książek do kartonu

Transport książek – co z robić z drogocennymi publikacjami?

W niektórych prywatnych zbiorach znaleźć można także książki, które mają naprawdę ogromną wartość finansową. Niezależnie od tego jaki typ jest to książki to w tym wypadku musimy naprawdę zadbać o jej jak najlepsze zabezpieczenie. Zawsze powinniśmy dodatkowo owinąć taką książką w papier i dobrze wszystko okleić. Nigdy jednak nie używajmy papieru kolorowego, z napisami itp.. Wystarczy, że taki papier złapie choć troszkę wilgoci i nadruk już może odcisnąć się na książce. Najlepszy w tym wypadku jest po prostu papier pakowy, który bez problemu kupimy chociażby na poczcie. Książkę można także dodatkowo owinąć folią bąbelkową.

Jeśli jednak takich wartościowych książek jest w naszym zbiorze więcej to najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie specjalistów, którzy zajmują się transportem tych cennych dzieł. W tym wypadku musimy także zadbać o dodatkowe ubezpieczenie naszych cennych książek na czas transportu do innego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *