Blogtransport międzynarodowy

Transport łodzi za granicę – jak się za to zabrać?

Ludzie, którzy decydują się na zmianę swojego miejsca zamieszkania na zupełnie inny kraj, muszą sobie radzić z przewożeniem różnych rzeczy. Pośród nich może znaleźć się majątek, którego transport na dużą odległość może wydawać się wyjątkowo trudny. Mogą to być więc samochody, motory, skutery, systemy solarne, a także łodzie. W każdym przypadku należy odpowiednio przygotować nasz majątek do transportu. Tym razem zajmiemy się przygotowaniami do transportu naszej łodzi za granicę, kiedy na przykład planujemy zmienić miejsce swojego zamieszkania.

Opróżnienie łodzi ze zbędnych rzeczy

Jeśli realizujemy transport łodzi za granicę powinniśmy zadbać o to by łódź została opróżniona ze wszystkich zbędnych rzeczy. Chodzi tutaj głównie o wyjęcie przedmiotów, które nie stanowią standardowego wyposażenia takiej łodzi. W przypadku jachtów na pewno mamy tam chociażby naczynia, sztućce, koce i wiele innych produktów codziennego użytku, które służą nam na łodzi. Wyjęcie ich nie jest związane tylko z ryzykiem zniszczenia. Wiadomo, że w trakcie transportu łodzi talerze mogą się na przykład potłuc. Musimy mieć jednak świadomość tego, że nasza łódź może być składowana w czasie transportu w takich miejscach, gdzie każdy ma do niej dostęp. Nie łatwo wtedy o kradzież. Oprócz tego usuwamy także takie rzeczy jak liny, drabinki i inne cenne elementy naszej łodzi. Jeśli nie możemy ich wymontować to chociaż zabezpieczmy je folią przed uszkodzeniem. Warto zabezpieczyć także chromowane czy artystycznie zdobione elementy łodzi. Nawet drobne zadrapanie powstałe w czasie transportu może odebrać urok łodzi.

Opróżnienie łodzi z płynów

Na łodziach bardzo często mamy spore zbiorniki z wodą, które koniecznie należy opróżnić na czas transportu. Wyprowadzka do innego kraju z łodzią może trwać długo i dlatego warto także pozbyć się z niej całego paliwa. Jeśli jego wypompowanie jest niemożliwe to postarajmy się po prostu zużyć je praktycznie do zera przy naszej ostatniej wyprawie wodnej. Do tego jeśli transport łodzi odbywa się zimą należy koniecznie spuścić wodę z silnika, która zamarzając będzie się rozszerzała i może uszkodzić jego elementy.

Transport łodzi na przyczepie

Elektryka

W czasie przygotowywania naszej łodzi do transportu za granicę należy koniecznie odłączyć również zasilanie, czyli odpiąć klemy od akumulatora. Warto nawet wyjąć akumulator i przetransportować go osobno. To bowiem wartościowy element łodzi, który może być łakomym kąskiem dla złodziei.

Transport łodzi za granicę to również konieczność jej opakowania

Bardzo wielu producentów poleca tak naprawdę ciasne owinięcie swojej łodzi folią typu stretch. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, które chroni naszą łódź przed działaniem czynników zewnętrznych. Nie napada do niej, nie nasypie się śnieg, łódź nie zostanie niczym ubrudzona, a do tego będzie zabezpieczona przez zarysowaniami. Jeśli nie wiesz jak prawidłowo owinąć swoją łódź folią to zawsze możesz zadzwonić do jej producenta. Firmy produkujące łodzie chętnie udzielają wielu cennych porad związanych z transportem ich produktów.

Tak przygotowana łódź musi być jeszcze ubezpieczona. Nie zapomnij o tym. Ubezpieczenie przewoźnika może nie pokryć całej wartości naszej łodzi, a w czasie transportu niestety może dojść do wielu nieprzyjemnych zdarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *