Blogtransport międzynarodowy

Transport zwierząt za granicę

Wiele osób trzyma dzisiaj w domu jakiegoś zwierzaka. Najczęściej są to oczywiście psy lub koty, ale naturalnie zdarzają się także inne zwierzaczki takie jak żółwie, chomiki i tym podobne. W przypadku przeprowadzki do innego kraju, czyli kiedy nasz zwierzak ma podróżować wiele kilometrów, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie.Pamiętaj, że ogromny stres będziesz przeżywał nie tylko Ty, ale także Twój pupil, a szczególnie pies i kot, których zdolności umysłowe są często o wiele bardziej rozbudowane niż u innych zwierząt. Jak przygotować do takiej wyprowadzki zwierzaka?

Transport zwierząt za granicę – jakie działania trzeba podjąć?

Po pierwsze jeśli realizujemy transport zwierząt za granicę musimy być świadomi tego, że przewiezienie ich do innego kraju wiążę się często z wieloma formalnościami. Chodzi tutaj o takie rzeczy jak odpowiednia książeczka zdrowia, paszport dla zwierzaka, szczepienia oraz inne rzeczy. To jak wiele formalności trzeba załatwić, aby wwieźć naszego pupila do danego kraju, zależy tak naprawdę od przepisów jakie tam obowiązują. Pierwsze co trzeba zrobić to dowiedzieć się wszelkich informacji odnośnie wymagań formalnych dla przewozu zwierząt i później należy je dopełnić zanim postanowimy pojechać. Nasz pupil będzie zapewne przewożony w specjalnej klatce. Warto zadbać o to, aby kupić zwierzakowi jak najbardziej wygodną klatkę, gdyż spędzi w niej wiele godzin. Większość zwierząt nie jest przyzwyczajona do podróży w takich warunkach i dlatego klatkę warto kupić kilka tygodni przed wyprowadzką i odpowiednio przyzwyczajać do niej naszego pupila.

transport psa w torebce

Dzień wyprowadzki

W dniu samej wyprowadzki nasz zwierzak będzie narażony na największe stresy. Jego właściciele nerwowo przemieszczają się po domu i zaczynają wszystko pakować co już jest niepokojące dla psa czy kota. Do tego pojawia się spora ekipa zajmująca się przeprowadzkami. To obcy ludzie, w dużej ilości, którzy do tego z punktu widzenia zwierzęcia będą się dość nerwowo zachowywać. Powoduje to ogromny stres u zwierzaków i może spowodować nawet ich ucieczkę. Na ten dzień warto więc zostawić swojego zwierzaczka u bliskiej rodziny lub u dobrych znajomych. Jeśli nie ma takiej możliwości to warto zapewnić naszemu zwierzakowi ciszę i spokój w domu. Możemy go zamknąć na przykład w łazience, zapalić światło, zostawić wodę i coś do przegryzienia oraz regularnie go odwiedzać, aby pogłaskać i chwilę się z nim pobawić. Należy także uprzedzić ekipę zajmującą się wyprowadzką, aby po prostu nie wchodziła do tego pomieszczenia. Do tego naszykujmy najbardziej potrzebne rzeczy dla naszego zwierzaka na podróż gdzieś na wierzchu. Są to jego dokumenty, smycze, drobne jedzenie oraz dużo wody. Dobre będą też leki uspokajające dla zwierząt.

Pierwsze dni po wyprowadzce

W nowym miejscu zamieszkania postarajmy się porozrzucać po domu znane zwierzakowi przedmioty. Poczuje się dzięki temu pewniej. Nie próbujmy go także na siłę zmuszać do przebywania w danym pomieszczeniu. Psy czy koty na pewno z czasem oswoją się z nowym miejscem i znajdą swój kąt. Warto także od razu poszukać w okolicy weterynarza, tak na wszelki wypadek. Dzięki tym poradom Twój zwierzak na pewno w miarę komfortowo przetrwa wyprowadzkę do innego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *