BlogPrzeprowadzki międzynarodoweUsługi dodatkowe

Ubezpieczenie po przeprowadzce międzynarodowej

Jeśli planujemy naszą przeprowadzkę do innego kraju to z całą pewnością bardzo często słyszymy o tym, że musimy dokładnie sprawdzić firmę, która realizuje taką przeprowadzkę. Chodzi tutaj między innymi o kwestie ubezpieczenia, a więc o to czy firma posiada odpowiednie polisy i jest w pełni odpowiedzialna za rzeczy, które dla nas przewozi. Inną kwestią jest dodatkowe ubezpieczenie tych rzeczy, które mają wyjątkowo dużą wartość materialną, chociażby rodzinnych pamiątek, antyków i wielu tym podobnych przedmiotów. O to dbamy bardzo dobrze, ale często zupełnie zapominamy o ubezpieczeniu samego siebie.

Dlaczego ubezpieczenie po przeprowadzce międzynarodowej jest tak ważne?

Wyjazd do innego kraju, ale bez gwarancji pracy

Własne ubezpieczenie po przeprowadzce międzynarodowej jest niesamowicie ważne wtedy, gdy przeprowadzamy się do innego kraju bez gwarancji pracy, a więc nie robimy tego dlatego, że praca już na nas czeka, tylko dlatego że dopiero liczymy na znalezienie dobrej pracy. Gromadzimy więc fundusze, które pozwolą nam przetrwać nawet kilka miesięcy bez pracy. Tuż przed wyprowadzką zwalniamy się z obecnej pracy, zabieramy swoje rzeczy i jedziemy. Zapewne wszystko wyliczyliśmy tak, że spokojnie przetrwamy sobie sporo czasu zanim zatrudnienie się znajdzie, ale co w sytuacji gdy się pochorujemy, złapiemy poważnego wirusa czy złamiemy sobie nogę? To właśnie dlatego będzie nam potrzebne ubezpieczenie.

Brak pracy to brak opieki medycznej

Zakładając, że zwolniliśmy się z pracy i nie jesteśmy na okresie wypowiedzenia to żadne składki do NFZ w Polsce nie są już odprowadzane, a więc nie obejmuje nas ochrona zdrowotna, która oczywiście działa na terenie całej Unii Europejskiej. Przy międzynarodowej przeprowadzce z zamiarem poszukiwania pracy jeszcze w kraju powinniśmy zainteresować się wykupieniem polisy dla nas i dla całej rodziny, którą ze sobą zabieramy. Polisa ma nas chronić przed różnymi wypadkami tak długo, jak długo pozostajemy bez pracy. Pamiętajmy o tym, gdyż koszty leczenia prywatnego w większości krajów Unii Europejskiej są naprawdę bardzo wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *