BlogPrzeprowadzki międzynarodowePrzygotowaniaRealizacja

Wyprowadzka do innego kraju z dzieckiem – im wcześniej tym lepiej

Dorośli ludzie mają ogromne obawy związane z przeprowadzką do innego kraju. Obawiamy się o pracę, o relacje z innymi ludźmi, o załatwianie różnych spraw i w ogóle o to jak zostaniemy przyjęci w nowym miejscu, często także przecież w zupełnie innej kulturze. Pamiętajmy jednak o tym, że skoro my się stresujemy to nasze dzieci tym bardziej i musimy brać to pod uwagę. Jeśli w ogóle bierzemy taką ewentualność pod uwagę, a więc wyprowadzkę do innego kraju, to naprawdę warto zrobić to jak najszybciej, kiedy nasze dziecko jest jeszcze małe. O to kilka najważniejszych powodów.

Wyprowadzka do innego kraju z dzieckiem to konieczność nauki języka

Większość obaw dorosłych ludzi, które związane są z wyprowadzka do innego kraju z dzieckiem, ma swoje podłoże w języku. To bariera językowa jest dla nas główną przeszkodą, a nauka języka obcego starszym osobom nie przychodzi tak łatwo. Bardzo możliwe nawet, że nigdy nie będzie w stanie opanować obcego języka naprawdę dobrze. Zupełnie inaczej będzie jednak z naszymi dziećmi. Jeśli dziecko jest małe to doskonale przyswaja wiedzę, w tym także tą językową. Może okazać się, że jeśli dziecko pójdzie do nowej szkoły nie znając języka to już po roku będzie nim lepiej władało niż my, a po paru latach opanuje język po prostu biegle. To podstawowy powód, dla którego jeśli już wyjeżdżać to jak najwcześniej.

Znajomi

Problem znajomych dotyczy tak dorosłych jak i dzieci. Dorosłym jednak łatwiej przychodzi życie z mniejszą liczbą znajomych. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku dzieci w wieku szkoły gimnazjalnej czy nawet jeszcze średniej. Badania pokazują, że stres związany z przeprowadzką przedszkolaka jest dużo mniejszy niż licealisty, a rośnie on od szkoły podstawowej. Przeprowadzka w późniejszym wieku utrudni dziecku nawiązanie kontaktów z rówieśnikami, a te dla młodego człowieka są niesamowicie ważne.

Po prostu im wcześniej wyprowadzamy się z naszym dzieckiem tym większe szanse dajemy mu na pełne zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Przekłada się to na lepszą przyszłość, gdyż nasze dziecko będzie czuło się jak pełnoprawny obywatel innego niż rodzinny kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *