Dzieci

Wyprowadzka do innego kraju z dzieckiem – im wcześniej tym lepiej

Dorośli ludzie mają ogromne obawy związane z przeprowadzką do innego kraju. Obawiamy się o pracę, o relacje z innymi ludźmi, o załatwianie różnych spraw i w ogóle o to jak zostaniemy przyjęci w nowym miejscu, często także przecież w zupełnie innej kulturze. Pamiętajmy jednak o tym, że skoro my się stresujemy to nasze dzieci tym bardziej i musimy brać to pod uwagę. Jeśli w ogóle bierzemy taką ewentualność pod uwagę, a więc wyprowadzkę do innego kraju, to naprawdę warto zrobić to jak najszybciej, kiedy nasze dziecko jest jeszcze małe. O to kilka najważniejszych powodów.

Wyprowadzka do innego kraju z dzieckiem to konieczność nauki języka

Większość obaw dorosłych ludzi, które związane są z wyprowadzka do innego kraju z dzieckiem, ma swoje podłoże w języku. To bariera językowa jest dla nas główną przeszkodą, a nauka języka obcego starszym osobom nie przychodzi tak łatwo. Bardzo możliwe nawet, że nigdy nie będzie w stanie opanować obcego języka naprawdę dobrze. Zupełnie inaczej będzie jednak z naszymi dziećmi. Jeśli dziecko jest małe to doskonale przyswaja wiedzę, w tym także tą językową. Może okazać się, że jeśli dziecko pójdzie do nowej szkoły nie znając języka to już po roku będzie nim lepiej władało niż my, a po paru latach opanuje język po prostu biegle. To podstawowy powód, dla którego jeśli już wyjeżdżać to jak najwcześniej.

Znajomi

Problem znajomych dotyczy tak dorosłych jak i dzieci. Dorosłym jednak łatwiej przychodzi życie z mniejszą liczbą znajomych. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku dzieci w wieku szkoły gimnazjalnej czy nawet jeszcze średniej. Badania pokazują, że stres związany z przeprowadzką przedszkolaka jest dużo mniejszy niż licealisty, a rośnie on od szkoły podstawowej. Przeprowadzka w późniejszym wieku utrudni dziecku nawiązanie kontaktów z rówieśnikami, a te dla młodego człowieka są niesamowicie ważne.

Po prostu im wcześniej wyprowadzamy się z naszym dzieckiem tym większe szanse dajemy mu na pełne zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Przekłada się to na lepszą przyszłość, gdyż nasze dziecko będzie czuło się jak pełnoprawny obywatel innego niż rodzinny kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>