BlogPrzeprowadzki międzynarodowePłatność

Za co płacimy korzystając z oferty firmy specjalizującej się w przeprowadzkach międzynarodowych.

Kwestia finansów jest dla nas zazwyczaj najbardziej istotna jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe. Nie ma co ukrywać, przeniesienie się do innego kraju powinno być decyzją podjętą po poważnych przemyśleniach, a nie decyzją chwili, którą podejmujemy w przypływie pozytywnych emocji. To bowiem nie tylko ogromne koszty samej relokacji, ale także duże wydatki na początku. Często przenosimy się do innego kraju nie mając tam jeszcze pracy, a więc nawet kilka miesięcy może przyjść nam się utrzymywać z pieniędzy zgromadzonych jeszcze w kraju. Na pewno jednak wiele osób interesuje to za co tak naprawdę płacimy firmom realizującym takie przeprowadzki. Czy tylko za czas pracy ludzi?

Odległość ma największe znaczenie

Za czas pracy ludzi płacimy przede wszystkim w przypadku przeprowadzek lokalnych, a wiec chociażby na terenie jednego miasta. W przypadku bardzo dalekich relokacji podstawowym kryterium jest tutaj odległość. Wiele firm realizujących takie przeprowadzki ma przyjętą pewną standardową opłatę kilometrową, a wiec liczba kilometrów jest mnożona przez tę stawkę i dostajemy cenę. Najczęściej jednak wycena jest indywidualna. Na podstawie wielu warunków i kryteriów, które przyjmuje sobie firma, dostaniemy odpowiednią wycenę, gdzie jednak zawsze największy koszt stanowi właśnie odległość. Czas pracy ludzi jest już niejako wliczony w tę stawkę, a więc rozliczenie odbywa się nieco inaczej.
Cena przeprowadzki międzynarodowej

Wcześniej może oznaczać taniej

Czas zgłoszenia chęci skorzystania z takich usług może mieć także duże znaczenie dla ostatecznej ceny. Przeprowadzka międzynarodowa to duże wyzwanie logistyczne i firma musi się do tego przygotować. Zabierając firmie ten czas, a więc zgłaszając się chociażby na 2 dni przed wyprowadzką będzie bardzo możliwe, że zostaniemy wyżej policzeni przez zaburzenie harmonogramu pracy firmy.

Czy można zabrać się z firmą?

Na koniec pytanie, które zaskakująco często się pojawia. Wiele osób pyta czy jest możliwość pojechania razem z pracownikami. Wiele zależy od podejścia firmy, jak i pracowników, ale często istnieje faktycznie taka opcja. Czy jednak naprawdę wygodna będzie wielogodzinna podróż w ciężarówce? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *