Przeprowadzki miedzynarodowe – cennik

Witamy na stronie przeprowadzki międzynarodowe cennik, zamieszczamy tutaj pełen wykaz kosztów związanych z przeprowadzką za granice. Poniżej umieściliśmy tabelę w której opisujemy w jaki sposób wyceniamy tego typu relokacje. Zamieścimy w niej cennik przeprowadzki międzynarodowej wykonywanej z Łodzi do Hamburga. Przedstawiliśmy dwa warianty usługi. Pierwszym jest mała przeprowadzka (np. 30 kartonów, pralka, lodówka, łóżko, TV).

Drugim wariantem jest duża przeprowadzka (100 kartonów oraz sofa, lodówka, pralka, 2 TV, meblościanka, 4 rowery, sprzęt RTV). W przypadku zleceń nietypowych zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem handlowym (numer telefonu: 514-555-800) lub (kontakt@fortis-przeprowadzki.pl). Nasi handlowcy dostępni są do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00.

Koszty małej przeprowadzki międzynarodowej

Wynajęcie meblowozu o zabudowie kontenerowej 20 m3 oraz 2 osobowej ekipy. Cena załadunku: 160 złotych za godzinę (Minimum 2 godziny czyli 320 złotych) Trasa: 1.8 zł za każdy przejechany kilometr (liczone w obydwie strony) Cena rozładunku: 160 złotych za godzinę (Minimum 2 godziny czyli 320złotych).Np. Przeprowadzka z Łodzi do Hamburga (odległość 750 kilometrów) przy której załadunek i rozładunek nie przekroczyłby 4 godzin, była by liczona w następujący sposób: 750x2x1.8+320+320. Łączna cena przeprowadzki międzynarodowej: 3340 zł.

Koszty dużej przeprowadzki międzynarodowej

Wynajęcie meblowozu o zabudowie kontenerowej 40 m3 oraz 2 osobowej ekipy. Załadunek: 190 złotych za godzinę (4 godziny = 760zł) Trasa: 2.4 zł za każdy przejechany kilometr (liczone w obydwie strony) Rozładunek: 190 złotych za godzinę (4 godziny = 760zł).Np. Przeprowadzka z Łodzi do Hamburga (odległość 750 kilometrów) przy której załadunek i rozładunek nie przekroczyłby 8 godzin, była by liczona w następujący sposób: 750x2x2.4+760+760=5120 zł.

Co wpływa na cenę przeprowadzki międzynarodowej?

Kalkulując przeprowadzki międzynarodowe bierzemy pod uwagę następujące czynniki:

  • odległość
  • czas potrzebny na załadowanie i rozładowanie samochodu dostawczego lub ciężarowego
  • diety pracowników uwzględniające oczywiście koszt zakwaterowanie oraz noclegu
  • odcinki płatne oraz odcinki płatne (jeśli oczywiście obejmują trasę naszej przeprowadzki)

Największym składnikiem ceny przeprowadzki międzynarodowej jest ilość przejechanych kilometrów oraz czas potrzebny naszym pracownikom do załadunku oraz rozładunku towaru. Zamawiając przeprowadzkę należy pamiętać, że czas pracy pracowników przeprowadzkowych nie jest liczony jedynie podczas załadunku i rozładunku samochodu lecz również podczas jazdy samochodem. Wysyłając naszych pracowników za granicę musimy opłacać im diety oraz płacić podstawową stawkę za roboczogoiny bez względu na to czy w danym momencie noszą meble czy znajdują się w ciężarówce.

Cena przeprowadzki może się również różnić między krajami Eurpejskimi jest to spowodowane różnicą w wypłacaniu minimalnego wynagrodzenia  za pracę za granicą. Według niego wysyłając np. pracowników do Francji nasza firma musi wypłacać im świadczenia w wysokości minimalnych świadczeń Francuskich. Ponadto realizując przeprowadzkę we Francji nasza firma musi posiadać tak zwanego rezydenta odpowiedzialnego za kontakt z policją w razie kontroli.

Kolejnym aspektem kosztów przeprowadzki międzynarodowej są opłaty za przejazd przez odcinki płatne oraz tunele. W niektórych przypadkach opłaty nie da się raczej wyeliminować (kraje w których wprowadzone są tak zwane Vinety za korzystanie z dróg np. Austria, Czechy, Słowacja) w innych można próbować pojechać bezpłatnymi drogami (np. Francja, Włochy) lecz należy pamiętać, że omijanie odcinków płatnych często wiąże się z koniecznością przejazdu po dużo bardziej niebezpiecznych drogach

Wpływ wyboru samochodu na cenę przeprowadzki międzynarodowej

Nasza firma oferuje do wyboru klientów kilkadziesiąt samochodów dostawczych i ciężarowych wybór odpowiedniego jest niezwykle istotny głównie z uwagi na fakt, iż przeprowadzka międzynarodowa różni się tym od przeprowadzki lokalnej, że przewozimy swoje mienie bardzo często na odległość kilku tysięcy kilometrów i nie mamy możliwości ponownego przejechania trasy gdy np. samochód który wybraliśmy okaże się za mały. Dlatego przy wyborze odpowiedniego środka transportu najlepiej zaufać naszym fachowcom.

Wybór samochodu ma również olbrzymie znaczenie z uwagi na czas potrzebny do realizacji zlecenia. Jeśli zdecydujemy się na wybór samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3500 kilogramów (samochód tego typu może zabrać maksymalnie 1000 kg ładunku a jego przeładowanie wiąże się często z koniecznością zapłacenia mandatu) wówczas nie posiadamy żadnych ograniczeń czasowych, dzięki czemu nasi pracownicy mogą jechać bez konieczności wykonywania tak zwanych pauz i spania w samochodzie.

Fortis Przeprowadzki Międzynarodowe

Jeśli jednak okaże się, że towaru mamy nieco więcej lub jest on cięższy niż 1000 kg wówczas trzeba zdecydować się na pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kilogramów. Pojazdy tego typu są objęte przepisami o czasie pracy kierowców w skrócie AETR. Oznacza to, że w ciągu doby kierowca ciężarówki może prowadzić maksymalnie 9 godzin (czas ten podzielony jest na dwie części po 4.5 godziny każda) a następnie musi zrobić 11 godzinną pauzę. 9 godzinny czas pracy kierowcy może zostać przedłużony dwa razy w tygodniu do 10 godzin (wówczas czas ten podzielony jest na dwie części po 5 godzin każda).

To wszystko oznacza, że samochód ciężarowy może przejechać w ciągu doby od 500 do 700 kilometrów (wszystko zależnej jest od sytuacji panującej na drodze. Zamawiając więc przeprowadzkę np. z Paryża do Warszawy musimy wziąć pod uwagę fakt, iż po załadunku samochodu ciężarowego nasze przedmioty znajdą się w miejscu docelowym dopiero po trzech dobach.

Super okazje cenowe na przeprowadzki międzynarodowe

Jeśli osoba zmieniająca miejsce zamieszkania  może poczekać z realizacją przeprowadzi międzynarodowe kilka lub kilkanaście dni wówczas nasza firma może przywieźć towar w drodze powrotnej (eliminując puste przebiegi i wiążące się z nimi koszty) przez co opłata za przejechane kilometry zostanie naliczona tylko w jedną stronę. Jeśli więc na przykład chcesz zrealizować przeprowadzkę międzynarodową na trasie Berlin – Łódź i zaleziemy dla Ciebie wolny termin w drodze powrotnej wówczas zapłacisz jedynie za przejechane kilometry 500 km x 0,48 € a nie za trasę w dnie strony 100 km x 0,48€. Jak widać oszczędność cenowa jest dość znaczna.

Inną opcją oszczędności podczas realizacji międzynarodowej przeprowadzki jest łączenie dwóch ładunku. Część klientów zmieniających miejsce zamieszkania nie lubi korzystać z tej opcji ponieważ wydaje im się, że może się to wiązać z pomieszaniem ładunków oraz zagubieniem części przedmiotów. Nic bardziej mylnego! Realizując przeprowadzkę w tej opcji nasi pracownicy wykorzystują specjalne skrzynie transportowe, towar każdego z klientów jest oddzielnie pakowany i plombowany przez co nie ma możliwości by coś się po drodze zgubiło.

Firmy z którymi współpracujemy podczas międzynarodowych przeprowadzek

Przeprowadzki międzynarodowe to bardzo złożony proce podczas którego bardzo często potrzebna jest praca kilku firm (firma przeprowadzkowa, firma transportowa,urząd celny) dlatego bardzo często współpracujemy z firmą Fortis przeprowadzki międzynarodowe posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży przeprowadzek oraz transportu jej ofertę znajdziecie na stronie internetowej. Firma Fortis działa od 2010 roku i od początku istnienia w swojej ofercie posiada przeprowadzki międzynarodowe. Współpraca z tak silnym partnerem biznesowym powala nam realizować przeprowadzki do każdego zakątku nie tylko Europy lecz również świata.

Ubezpieczenie to podstawa sukcesu

Każda wykonywana przez naszą firmę przeprowadzka jest ubezpieczona na kwotę 200 000 €. Jeśli więc zdecydujesz się by Twoje przeprowadzki międzynarodowe realizowała nasza firma możesz być spokojny, w przypadku jakichkolwiek problemów całość dobytku jest ubezpieczona.