Loading...

Cennik

fortis - międzynarodowe przeprowadzki

Cennik

Witamy na stronie przeprowadzki międzynarodowe cennik,zamieszczamy tutaj pełen wykaz kosztów związanych z przeprowadzką za granice. Poniżej umieściliśmy tabelę w której opisujemy w jaki sposób wyceniamy tego typu relokacje. Zamieścimy w niej cennik przeprowadzki międzynarodowej wykonywanej z Łodzi do Hamburga. Przedstawiliśmy dwa warianty usługi. Pierwszym jest mała przeprowadzka (np. 30 kartonów, pralka, lodówka, łóżko, TV).

Drugim wariantem jest duża przeprowadzka (100 kartonów oraz sofa, lodówka, pralka, 2 TV, meblościanka, 4 rowery, sprzęt RTV). W przypadku zleceń nietypowych zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem handlowym (numer telefonu: 514-555-800) lub (kontakt@fortis-przeprowadzki.pl). Nasi handlowcy dostępni są do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00.

Koszty małej przeprowadzki międzynarodowej

Wynajęcie meblowozu o zabudowie kontenerowej 20 m3 oraz 2 osobowej ekipy. Cena załadunku: 160 złotych za godzinę (Minimum 2 godziny czyli 320 złotych) Trasa: 1.8 zł za każdy przejechany kilometr (liczone w obydwie strony) Cena rozładunku: 160 złotych za godzinę (Minimum 2 godziny czyli 320złotych).Np. Przeprowadzka z Łodzi do Hamburga (odległość 750 kilometrów) przy której załadunek i rozładunek nie przekroczyłby 4 godzin, była by liczona w następujący sposób: 750x2x1.8+320+320. Łączna cena przeprowadzki międzynarodowej: 3340 zł.

Koszty dużej przeprowadzki międzynarodowej

Wynajęcie meblowozu o zabudowie kontenerowej 40 m3 oraz 2 osobowej ekipy. Załadunek: 190 złotych za godzinę (4 godziny = 760zł) Trasa: 2.4 zł za każdy przejechany kilometr (liczone w obydwie strony) Rozładunek: 190 złotych za godzinę (4 godziny = 760zł).Np. Przeprowadzka z Łodzi do Hamburga (odległość 750 kilometrów) przy której załadunek i rozładunek nie przekroczyłby 8 godzin, była by liczona w następujący sposób: 750x2x2.4+760+760=5120 zł.

Co wpływa na cenę przeprowadzki międzynarodowej?

Kalkulując przeprowadzki międzynarodowe bierzemy pod uwagę następujące czynniki:

  • odległość
  • czas potrzebny na załadowanie i rozładowanie samochodu dostawczego lub ciężarowego
  • diety pracowników uwzględniające oczywiście koszt zakwaterowanie oraz noclegu
  • odcinki płatne oraz odcinki płatne (jeśli oczywiście obejmują trasę naszej przeprowadzki)

Największym składnikiem ceny przeprowadzki międzynarodowej jest ilość przejechanych kilometrów oraz czas potrzebny naszym pracownikom do załadunku oraz rozładunku towaru. Zamawiając przeprowadzkę należy pamiętać, że czas pracy pracowników przeprowadzkowych nie jest liczony jedynie podczas załadunku i rozładunku samochodu lecz również podczas jazdy samochodem. Wysyłając naszych pracowników za granicę musimy opłacać im diety oraz płacić podstawową stawkę za roboczogoiny bez względu na to czy w danym momencie noszą meble czy znajdują się w ciężarówce.

Cena przeprowadzki może się również różnić między krajami Eurpejskimi jest to spowodowane różnicą w wypłacaniu minimalnego wynagrodzenia  za pracę za granicą. Według niego wysyłając np. pracowników do Francji nasza firma musi wypłacać im świadczenia w wysokości minimalnych świadczeń Francuskich. Ponadto realizując przeprowadzkę we Francji nasza firma musi posiadać tak zwanego rezydenta odpowiedzialnego za kontakt z policją w razie kontroli.

Kolejnym aspektem kosztów przeprowadzki międzynarodowej są opłaty za przejazd przez odcinki płatne oraz tunele. W niektórych przypadkach opłaty nie da się raczej wyeliminować (kraje w których wprowadzone są tak zwane Vinety za korzystanie z dróg np. Austria, Czechy, Słowacja) w innych można próbować pojechać bezpłatnymi drogami (np. Francja, Włochy) lecz należy pamiętać, że omijanie odcinków płatnych często wiąże się z koniecznością przejazdu po dużo bardziej niebezpiecznych drogach

Wpływ wyboru samochodu na cenę przeprowadzki międzynarodowej

Nasza firma oferuje do wyboru klientów kilkadziesiąt samochodów dostawczych i ciężarowych wybór odpowiedniego jest niezwykle istotny głównie z uwagi na fakt, iż przeprowadzka międzynarodowa różni się tym od przeprowadzki lokalnej, że przewozimy swoje mienie bardzo często na odległość kilku tysięcy kilometrów i nie mamy możliwości ponownego przejechania trasy gdy np. samochód który wybraliśmy okaże się za mały. Dlatego przy wyborze odpowiedniego środka transportu najlepiej zaufać naszym fachowcom.

Wybór samochodu ma również olbrzymie znaczenie z uwagi na czas potrzebny do realizacji zlecenia. Jeśli zdecydujemy się na wybór samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3500 kilogramów (samochód tego typu może zabrać maksymalnie 1000 kg ładunku a jego przeładowanie wiąże się często z koniecznością zapłacenia mandatu) wówczas nie posiadamy żadnych ograniczeń czasowych, dzięki czemu nasi pracownicy mogą jechać bez konieczności wykonywania tak zwanych pauz i spania w samochodzie.

Jeśli jednak okaże się, że towaru mamy nieco więcej lub jest on cięższy niż 1000 kg wówczas trzeba zdecydować się na pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kilogramów. Pojazdy tego typu są objęte przepisami o czasie pracy kierowców w skrócie AETR. Oznacza to, że w ciągu doby kierowca ciężarówki może prowadzić maksymalnie 9 godzin (czas ten podzielony jest na dwie części po 4.5 godziny każda) a następnie musi zrobić 11 godzinną pauzę. 9 godzinny czas pracy kierowcy może zostać przedłużony dwa razy w tygodniu do 10 godzin (wówczas czas ten podzielony jest na dwie części po 5 godzin każda).

To wszystko oznacza, że samochód ciężarowy może przejechać w ciągu doby od 500 do 700 kilometrów (wszystko zależnej jest od sytuacji panującej na drodze. Zamawiając więc przeprowadzkę np. z Paryża do Warszawy musimy wziąć pod uwagę fakt, iż po załadunku samochodu ciężarowego nasze przedmioty znajdą się w miejscu docelowym dopiero po trzech dobach.

Super okazje cenowe na przeprowadzki międzynarodowe

Jeśli osoba zmieniająca miejsce zamieszkania  może poczekać z realizacją przeprowadzi międzynarodowe kilka lub kilkanaście dni wówczas nasza firma może przywieźć towar w drodze powrotnej (eliminując puste przebiegi i wiążące się z nimi koszty) przez co opłata za przejechane kilometry zostanie naliczona tylko w jedną stronę. Jeśli więc na przykład chcesz zrealizować przeprowadzkę międzynarodową na trasie Berlin – Łódź i zaleziemy dla Ciebie wolny termin w drodze powrotnej wówczas zapłacisz jedynie za przejechane kilometry 500 km x 0,48 € a nie za trasę w dnie strony 100 km x 0,48€. Jak widać oszczędność cenowa jest dość znaczna.

Inną opcją oszczędności podczas realizacji międzynarodowej przeprowadzki jest łączenie dwóch ładunku. Część klientów zmieniających miejsce zamieszkania nie lubi korzystać z tej opcji ponieważ wydaje im się, że może się to wiązać z pomieszaniem ładunków oraz zagubieniem części przedmiotów. Nic bardziej mylnego! Realizując przeprowadzkę w tej opcji nasi pracownicy wykorzystują specjalne skrzynie transportowe, towar każdego z klientów jest oddzielnie pakowany i plombowany przez co nie ma możliwości by coś się po drodze zgubiło.

Firmy z którymi współpracujemy podczas międzynarodowych przeprowadzek

Przeprowadzki międzynarodowe to bardzo złożony proce podczas którego bardzo często potrzebna jest praca kilku firm (firma przeprowadzkowa, firma transportowa,urząd celny) dlatego bardzo często współpracujemy z firmą Fortis przeprowadzki międzynarodowe posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży przeprowadzek oraz transportu jej ofertę znajdziecie na stronie internetowej. Firma Fortis działa od 2010 roku i od początku istnienia w swojej ofercie posiada przeprowadzki międzynarodowe. Współpraca z tak silnym partnerem biznesowym powala nam realizować przeprowadzki do każdego zakątku nie tylko Europy lecz również świata.

Firma Fortis Przeprowadzki od wielu lat specjalizuje się w przeprowadzkach międzynarodowych i posiada w tym zakresie bardzo duże doświadczenie. W 2017 roku zrealizowaliśmy ponad 100 przeprowadzek międzynarodowych do takich państw jak Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Holandia czy Belgia, które są najpowszechniejszymi destynacjami przeprowadzek naszych klientów. Dlatego planując zmianę miejsca zamieszkania, warto nam zaufać.

Przeprowadzki międzynarodowe wymagają przede wszystkim dobrego zaplanowania i przemyślenia różnych aspektów transportu, również tych formalnych. Jesteśmy do dyspozycji klientów już od pierwszego etapu, doradzając im, gdy zaczynają myśleć o przeprowadzce i zastanawiać się nad jej szczegółami. Oferujemy kompleksową pomóc we wszystkim, co dotyczy przeprowadzki do nowego mieszkania czy domu, dostosowaną do indywidualnych oczekiwań klienta – od konsultacji przed przeprowadzką, po dostarczenie materiałów do przeprowadzki, pakowanie, zabezpieczenie mebli, przewóz, rozpakowanie rzeczy i montaż mebli.

Przeprowadzki międzynarodowe od strony technicznej tak naprawdę niewiele różnią się od przeprowadzek lokalnych. Kluczowa jest tutaj jednak odległość trasy czyli często tysiące kilometrów podróży. Z większą odległością wiąże się konieczność jeszcze lepszego zabezpieczenia mebli i sprzętów. Stąd podczas pakowania wykorzystywane są specjalne, profesjonalne materiały zabezpieczające, takie jak kartony, folia bąbelkowa, maty ochronne.

Etapy przeprowadzki międzynarodowej

Przeprowadzka międzynarodowa składa się z kilku etapów. Każdy z nich jest bardzo ważny i odbywa się przy współpracy klienta z naszym pracownikiem. Chcemy jak najlepiej poznać potrzeby klientów, by móc odpowiednio do nich dopasować nasze usługi i elementy oferty.

Konsultacja przedstawiciela firmy Fortis Przeprowadzki, szczegółowe omówienie i zaplanowanie przeprowadzki za granicę, doradztwo.

Podczas konsultacji pracownik firmy Fortis Przeprowadzki ustala z klientem wszystkie szczegóły dotyczące pakowania, transportu i rozpakowywania mebli i sprzętów domowych. Wspólnie uzgodniony zostaje również sposób zabezpieczania poszczególnych przedmiotów, które będą transportowane oraz termin wykonania prac związanych z przeprowadzką międzynarodową. Na tym etapie pracownik służy doradztwem i wiedzą, podpowiada klientowi jak najlepiej zabezpieczyć i przetransportować rzeczy, by wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wycena usługi.

Po ustaleniu wszystkich najważniejszych punktów dotyczących przeprowadzki międzynarodowej,firma Fortis Przeprowadzki na podstawie posiadanych informacji całościowo wycenia usługę. Na koszt przeprowadzki zagranicznej składają się takie czynniki jak: odległość, na jaką będą przewożone rzeczy klienta, ilość mebli i sprzętów do przewiezienia, rodzaj transportowanych sprzętów, rodzaj zabezpieczenia sprzętów. Niekiedy pojawiają się także dodatkowe koszty związane np. z koniecznością wniesienia lub zniesienia ciężkich, ponadgabarytowych mebli i sprzętów do/ z mieszkania na piętrze czy konieczność zastosowania dodatkowego sprzętu np. podnośników.

Pomoc przy wypełnieniu niezbędnych przy transporcie międzynarodowym dokumentów.

Podejmując decyzję o przeprowadzce za granicę należy pamiętać, że każde z państw posiada własne uregulowania prawne dotyczące transportu towarów. Tym samym często okazuje się, że na wwiezienie lub wywiezienie niektórych przedmiotów trzeba mieć zgodę władz. Ponadto transport międzynarodowy niektórych przedmiotów może wymagać dodatkowych opłat np. w postaci cła. Stąd też już podczas planowania przeprowadzki dobrze jest dokładnie zorientować się w procedurach administracyjnych. Nasza firma od wielu lat zajmuje się przeprowadzkami międzynarodowymi, dlatego posiada odpowiednią wiedzę i pomaga klientom w wypełnianiu dokumentów oraz w załatwianiu wszystkich formalności związanych z przewozem rzeczy i mebli poza granice Polski.

Pakowanie, demontaż i specjalistyczne zabezpieczenie mebli i sprzętu.

W zależności od wcześniejszych ustaleń, nasi pracownicy pomagają w przygotowaniu mebli i sprzętu do transportu, pakują rzeczy klienta lub np. dostarczają odpowiednie kartony do pakowania. Bezpośrednio przed przeprowadzką zabezpieczają też sprzęt i meble np. w folię bąbelkową i odpowiednio układają i zabezpieczają ładunek na samochodzie.

Transport ładunku.

Transport międzynarodowy obejmuje profesjonalny, bezpieczny przewóz mebli i sprzętów. Nasza flota jest specjalnie dostosowana do transportu i realizacji przeprowadzek.

Wypakowanie i montaż mebli w miejscu docelowym.

Ostatnim etapem przeprowadzki międzynarodowej jest wypakowanie mebli i sprzętów w miejscu docelowym. Nasi pracownicy wnoszą sprzęt oraz meble do mieszkania lub domu, a także na życzenie klienta montują je we wskazanym miejscu.

Kraje do których realizujemy przeprowadzki międzynarodowe

Możemy przewieźć rzeczy klienta do każdego państwa Unii Europejskiej, a także poza granice strefy Schengen.

Tabor samochodowych wykorzystywany do realizacji przeprowadzek międzynarodowych

Najważniejszą cechą odróżniającą przeprowadzki zagraniczne od lokalnych jest fakt, że przewozimy dobytek swojego całego życia na odległość często kilku tysięcy kilometrów. Dlatego podczas tego typu przeprowadzek niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego środka transportu. Samochód powinien mieć taką powierzchnię by spokojnie zmieściło się w nim naszej mienie. Dlatego też nasza firma posiada kilkadziesiąt samochodów dostawczych i ciężarowych o przestrzeni ładunkowej od 15 m3 do 90 m3. Przy wyborze odpowiedniego środka transportu najlepiej zaufać naszym fachowcom którzy potrafią oszacować objętość przewożonego ładunku oraz jego masę.

Samochody którymi realizujemy przeprowadzki zagraniczne różnią się od siebie nie tylko objętością przestrzeni ładunkowej lecz również ładownością. Wyróżniamy samochody zarejestrowane do 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (ładowność do 1 200 kg) oraz samochodu zarejestrowane powyżej 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (ładowność do 20 000 kg).

Jeśli przeprowadzka jest realizowana samochodem zarejestrowanym do 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (wymiary przestrzeni ładunkowej do 20 m3) wówczas nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń czasowych, przez co nasi pracownicy mogą jechać bez konieczności wykonywania pauz oraz spania w samochodzie. Dzięki czemu szybciej dostarczają towar klienta.

Jeśli przeprowadzka międzynarodowa jest realizowana samochodem zarejestrowanym powyżej 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej wówczas pojazd którym poruszają się nasi pracownicy objęty jest przepisami o czasie pracy kierowców w skrócie AETR. Oznacza to, że w ciągu doby kierowca tego typu pojazdu może prowadzić maksymalnie przez 9 godzin (w połowie tego czasu pracy czyli po trasie trwającej 4.5 godziny kierowca musi zrobić przerwę 45 minutową) a następnie musi zrobić pauzę trwającą 11 godzin. Przepisy o czasie pracy kierowców oznaczają, że ciężarówka jest w stanie w ciągu doby pokonać dystans od 500 do 700 kilometrów (wszystko uzależnione jest od sytuacji panującej na drodze). Czyli jeśli realizujemy przeprowadzkę międzynarodową na trasie Paryż – Łódź ciężarówka z meblami przyjedzie do naszego nowego miejsca zamieszkania dopiero po trzech dobach.

Odprawa celna podczas przeprowadzki międzynarodowej

Z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej wewnątrz unijny transport towarów dokonywany jest bez konieczności wypełniania dodatkowych dokumentów oraz uiszczania opłat celnych. Jeśli jednak osoba planuje realizację przeprowadzki międzynarodowej poza teren wspólnoty Europejskiej wówczas konieczna jest odprawa celna. Nasza firma pomaga w zorganizowaniu odpraw bez udziału osoby przesiedlającej się. Należy pamiętać, że tylko dokonanie prawidłowej odprawy celnej pozwala zakwalifikować towar jako mienie przesiedleńcze dzięki czemu można uzyskać zwolnienie z konieczności opłacania cła oraz podatku.

Ubezpieczenie to podstawa sukcesu podczas przeprowadzki międzynarodowej

Każda wykonywana przez naszą firmę przeprowadzka jest ubezpieczona na kwotę 200 000 €. Jeśli więc zdecydujesz się by Twoje przeprowadzki międzynarodowe realizowała nasza firma możesz być spokojny, w przypadku jakichkolwiek problemów całość dobytku jest ubezpieczona.

Witamy na stronie przeprowadzki międzynarodowe cennik,zamieszczamy tutaj pełen wykaz kosztów związanych z przeprowadzką za granice. Poniżej umieściliśmy tabelę w której opisujemy w jaki sposób wyceniamy tego typu relokacje. Zamieścimy w niej cennik przeprowadzki międzynarodowej wykonywanej z Łodzi do Hamburga. Przedstawiliśmy dwa warianty usługi. Pierwszym jest mała przeprowadzka (np. 30 kartonów, pralka, lodówka, łóżko, TV).

Drugim wariantem jest duża przeprowadzka (100 kartonów oraz sofa, lodówka, pralka, 2 TV, meblościanka, 4 rowery, sprzęt RTV). W przypadku zleceń nietypowych zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem handlowym (numer telefonu: 514-555-800) lub (kontakt@fortis-przeprowadzki.pl). Nasi handlowcy dostępni są do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00.

Koszty małej przeprowadzki międzynarodowej

Wynajęcie meblowozu o zabudowie kontenerowej 20 m3 oraz 2 osobowej ekipy. Cena załadunku: 160 złotych za godzinę (Minimum 2 godziny czyli 320 złotych) Trasa: 1.8 zł za każdy przejechany kilometr (liczone w obydwie strony) Cena rozładunku: 160 złotych za godzinę (Minimum 2 godziny czyli 320złotych).Np. Przeprowadzka z Łodzi do Hamburga (odległość 750 kilometrów) przy której załadunek i rozładunek nie przekroczyłby 4 godzin, była by liczona w następujący sposób: 750x2x1.8+320+320. Łączna cena przeprowadzki międzynarodowej: 3340 zł.

Koszty dużej przeprowadzki międzynarodowej

Wynajęcie meblowozu o zabudowie kontenerowej 40 m3 oraz 2 osobowej ekipy. Załadunek: 190 złotych za godzinę (4 godziny = 760zł) Trasa: 2.4 zł za każdy przejechany kilometr (liczone w obydwie strony) Rozładunek: 190 złotych za godzinę (4 godziny = 760zł).Np. Przeprowadzka z Łodzi do Hamburga (odległość 750 kilometrów) przy której załadunek i rozładunek nie przekroczyłby 8 godzin, była by liczona w następujący sposób: 750x2x2.4+760+760=5120 zł.

Co wpływa na cenę przeprowadzki międzynarodowej?

Kalkulując przeprowadzki międzynarodowe bierzemy pod uwagę następujące czynniki:

  • odległość
  • czas potrzebny na załadowanie i rozładowanie samochodu dostawczego lub ciężarowego
  • diety pracowników uwzględniające oczywiście koszt zakwaterowanie oraz noclegu
  • odcinki płatne oraz odcinki płatne (jeśli oczywiście obejmują trasę naszej przeprowadzki)

Największym składnikiem ceny przeprowadzki międzynarodowej jest ilość przejechanych kilometrów oraz czas potrzebny naszym pracownikom do załadunku oraz rozładunku towaru. Zamawiając przeprowadzkę należy pamiętać, że czas pracy pracowników przeprowadzkowych nie jest liczony jedynie podczas załadunku i rozładunku samochodu lecz również podczas jazdy samochodem. Wysyłając naszych pracowników za granicę musimy opłacać im diety oraz płacić podstawową stawkę za roboczogoiny bez względu na to czy w danym momencie noszą meble czy znajdują się w ciężarówce.

Cena przeprowadzki może się również różnić między krajami Eurpejskimi jest to spowodowane różnicą w wypłacaniu minimalnego wynagrodzenia  za pracę za granicą. Według niego wysyłając np. pracowników do Francji nasza firma musi wypłacać im świadczenia w wysokości minimalnych świadczeń Francuskich. Ponadto realizując przeprowadzkę we Francji nasza firma musi posiadać tak zwanego rezydenta odpowiedzialnego za kontakt z policją w razie kontroli.

Kolejnym aspektem kosztów przeprowadzki międzynarodowej są opłaty za przejazd przez odcinki płatne oraz tunele. W niektórych przypadkach opłaty nie da się raczej wyeliminować (kraje w których wprowadzone są tak zwane Vinety za korzystanie z dróg np. Austria, Czechy, Słowacja) w innych można próbować pojechać bezpłatnymi drogami (np. Francja, Włochy) lecz należy pamiętać, że omijanie odcinków płatnych często wiąże się z koniecznością przejazdu po dużo bardziej niebezpiecznych drogach

Wpływ wyboru samochodu na cenę przeprowadzki międzynarodowej

Nasza firma oferuje do wyboru klientów kilkadziesiąt samochodów dostawczych i ciężarowych wybór odpowiedniego jest niezwykle istotny głównie z uwagi na fakt, iż przeprowadzka międzynarodowa różni się tym od przeprowadzki lokalnej, że przewozimy swoje mienie bardzo często na odległość kilku tysięcy kilometrów i nie mamy możliwości ponownego przejechania trasy gdy np. samochód który wybraliśmy okaże się za mały. Dlatego przy wyborze odpowiedniego środka transportu najlepiej zaufać naszym fachowcom.

Wybór samochodu ma również olbrzymie znaczenie z uwagi na czas potrzebny do realizacji zlecenia. Jeśli zdecydujemy się na wybór samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3500 kilogramów (samochód tego typu może zabrać maksymalnie 1000 kg ładunku a jego przeładowanie wiąże się często z koniecznością zapłacenia mandatu) wówczas nie posiadamy żadnych ograniczeń czasowych, dzięki czemu nasi pracownicy mogą jechać bez konieczności wykonywania tak zwanych pauz i spania w samochodzie.

Jeśli jednak okaże się, że towaru mamy nieco więcej lub jest on cięższy niż 1000 kg wówczas trzeba zdecydować się na pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kilogramów. Pojazdy tego typu są objęte przepisami o czasie pracy kierowców w skrócie AETR. Oznacza to, że w ciągu doby kierowca ciężarówki może prowadzić maksymalnie 9 godzin (czas ten podzielony jest na dwie części po 4.5 godziny każda) a następnie musi zrobić 11 godzinną pauzę. 9 godzinny czas pracy kierowcy może zostać przedłużony dwa razy w tygodniu do 10 godzin (wówczas czas ten podzielony jest na dwie części po 5 godzin każda).

To wszystko oznacza, że samochód ciężarowy może przejechać w ciągu doby od 500 do 700 kilometrów (wszystko zależnej jest od sytuacji panującej na drodze. Zamawiając więc przeprowadzkę np. z Paryża do Warszawy musimy wziąć pod uwagę fakt, iż po załadunku samochodu ciężarowego nasze przedmioty znajdą się w miejscu docelowym dopiero po trzech dobach.

Super okazje cenowe na przeprowadzki międzynarodowe

Jeśli osoba zmieniająca miejsce zamieszkania  może poczekać z realizacją przeprowadzi międzynarodowe kilka lub kilkanaście dni wówczas nasza firma może przywieźć towar w drodze powrotnej (eliminując puste przebiegi i wiążące się z nimi koszty) przez co opłata za przejechane kilometry zostanie naliczona tylko w jedną stronę. Jeśli więc na przykład chcesz zrealizować przeprowadzkę międzynarodową na trasie Berlin – Łódź i zaleziemy dla Ciebie wolny termin w drodze powrotnej wówczas zapłacisz jedynie za przejechane kilometry 500 km x 0,48 € a nie za trasę w dnie strony 100 km x 0,48€. Jak widać oszczędność cenowa jest dość znaczna.

Inną opcją oszczędności podczas realizacji międzynarodowej przeprowadzki jest łączenie dwóch ładunku. Część klientów zmieniających miejsce zamieszkania nie lubi korzystać z tej opcji ponieważ wydaje im się, że może się to wiązać z pomieszaniem ładunków oraz zagubieniem części przedmiotów. Nic bardziej mylnego! Realizując przeprowadzkę w tej opcji nasi pracownicy wykorzystują specjalne skrzynie transportowe, towar każdego z klientów jest oddzielnie pakowany i plombowany przez co nie ma możliwości by coś się po drodze zgubiło.

Firmy z którymi współpracujemy podczas międzynarodowych przeprowadzek

Przeprowadzki międzynarodowe to bardzo złożony proce podczas którego bardzo często potrzebna jest praca kilku firm (firma przeprowadzkowa, firma transportowa,urząd celny) dlatego bardzo często współpracujemy z firmą Fortis przeprowadzki międzynarodowe posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży przeprowadzek oraz transportu jej ofertę znajdziecie na stronie internetowej. Firma Fortis działa od 2010 roku i od początku istnienia w swojej ofercie posiada przeprowadzki międzynarodowe. Współpraca z tak silnym partnerem biznesowym powala nam realizować przeprowadzki do każdego zakątku nie tylko Europy lecz również świata.

Firma Fortis Przeprowadzki od wielu lat specjalizuje się w przeprowadzkach międzynarodowych i posiada w tym zakresie bardzo duże doświadczenie. W 2017 roku zrealizowaliśmy ponad 100 przeprowadzek międzynarodowych do takich państw jak Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Holandia czy Belgia, które są najpowszechniejszymi destynacjami przeprowadzek naszych klientów. Dlatego planując zmianę miejsca zamieszkania, warto nam zaufać.

Przeprowadzki międzynarodowe wymagają przede wszystkim dobrego zaplanowania i przemyślenia różnych aspektów transportu, również tych formalnych. Jesteśmy do dyspozycji klientów już od pierwszego etapu, doradzając im, gdy zaczynają myśleć o przeprowadzce i zastanawiać się nad jej szczegółami. Oferujemy kompleksową pomóc we wszystkim, co dotyczy przeprowadzki do nowego mieszkania czy domu, dostosowaną do indywidualnych oczekiwań klienta – od konsultacji przed przeprowadzką, po dostarczenie materiałów do przeprowadzki, pakowanie, zabezpieczenie mebli, przewóz, rozpakowanie rzeczy i montaż mebli.

Przeprowadzki międzynarodowe od strony technicznej tak naprawdę niewiele różnią się od przeprowadzek lokalnych. Kluczowa jest tutaj jednak odległość trasy czyli często tysiące kilometrów podróży. Z większą odległością wiąże się konieczność jeszcze lepszego zabezpieczenia mebli i sprzętów. Stąd podczas pakowania wykorzystywane są specjalne, profesjonalne materiały zabezpieczające, takie jak kartony, folia bąbelkowa, maty ochronne.

Etapy przeprowadzki międzynarodowej

Przeprowadzka międzynarodowa składa się z kilku etapów. Każdy z nich jest bardzo ważny i odbywa się przy współpracy klienta z naszym pracownikiem. Chcemy jak najlepiej poznać potrzeby klientów, by móc odpowiednio do nich dopasować nasze usługi i elementy oferty.

Konsultacja przedstawiciela firmy Fortis Przeprowadzki, szczegółowe omówienie i zaplanowanie przeprowadzki za granicę, doradztwo.

Podczas konsultacji pracownik firmy Fortis Przeprowadzki ustala z klientem wszystkie szczegóły dotyczące pakowania, transportu i rozpakowywania mebli i sprzętów domowych. Wspólnie uzgodniony zostaje również sposób zabezpieczania poszczególnych przedmiotów, które będą transportowane oraz termin wykonania prac związanych z przeprowadzką międzynarodową. Na tym etapie pracownik służy doradztwem i wiedzą, podpowiada klientowi jak najlepiej zabezpieczyć i przetransportować rzeczy, by wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wycena usługi.

Po ustaleniu wszystkich najważniejszych punktów dotyczących przeprowadzki międzynarodowej,firma Fortis Przeprowadzki na podstawie posiadanych informacji całościowo wycenia usługę. Na koszt przeprowadzki zagranicznej składają się takie czynniki jak: odległość, na jaką będą przewożone rzeczy klienta, ilość mebli i sprzętów do przewiezienia, rodzaj transportowanych sprzętów, rodzaj zabezpieczenia sprzętów. Niekiedy pojawiają się także dodatkowe koszty związane np. z koniecznością wniesienia lub zniesienia ciężkich, ponadgabarytowych mebli i sprzętów do/ z mieszkania na piętrze czy konieczność zastosowania dodatkowego sprzętu np. podnośników.

Pomoc przy wypełnieniu niezbędnych przy transporcie międzynarodowym dokumentów.

Podejmując decyzję o przeprowadzce za granicę należy pamiętać, że każde z państw posiada własne uregulowania prawne dotyczące transportu towarów. Tym samym często okazuje się, że na wwiezienie lub wywiezienie niektórych przedmiotów trzeba mieć zgodę władz. Ponadto transport międzynarodowy niektórych przedmiotów może wymagać dodatkowych opłat np. w postaci cła. Stąd też już podczas planowania przeprowadzki dobrze jest dokładnie zorientować się w procedurach administracyjnych. Nasza firma od wielu lat zajmuje się przeprowadzkami międzynarodowymi, dlatego posiada odpowiednią wiedzę i pomaga klientom w wypełnianiu dokumentów oraz w załatwianiu wszystkich formalności związanych z przewozem rzeczy i mebli poza granice Polski.

Pakowanie, demontaż i specjalistyczne zabezpieczenie mebli i sprzętu.

W zależności od wcześniejszych ustaleń, nasi pracownicy pomagają w przygotowaniu mebli i sprzętu do transportu, pakują rzeczy klienta lub np. dostarczają odpowiednie kartony do pakowania. Bezpośrednio przed przeprowadzką zabezpieczają też sprzęt i meble np. w folię bąbelkową i odpowiednio układają i zabezpieczają ładunek na samochodzie.

Transport ładunku.

Transport międzynarodowy obejmuje profesjonalny, bezpieczny przewóz mebli i sprzętów. Nasza flota jest specjalnie dostosowana do transportu i realizacji przeprowadzek.

Wypakowanie i montaż mebli w miejscu docelowym.

Ostatnim etapem przeprowadzki międzynarodowej jest wypakowanie mebli i sprzętów w miejscu docelowym. Nasi pracownicy wnoszą sprzęt oraz meble do mieszkania lub domu, a także na życzenie klienta montują je we wskazanym miejscu.

Kraje do których realizujemy przeprowadzki międzynarodowe

Możemy przewieźć rzeczy klienta do każdego państwa Unii Europejskiej, a także poza granice strefy Schengen.

Tabor samochodowych wykorzystywany do realizacji przeprowadzek międzynarodowych

Najważniejszą cechą odróżniającą przeprowadzki zagraniczne od lokalnych jest fakt, że przewozimy dobytek swojego całego życia na odległość często kilku tysięcy kilometrów. Dlatego podczas tego typu przeprowadzek niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego środka transportu. Samochód powinien mieć taką powierzchnię by spokojnie zmieściło się w nim naszej mienie. Dlatego też nasza firma posiada kilkadziesiąt samochodów dostawczych i ciężarowych o przestrzeni ładunkowej od 15 m3 do 90 m3. Przy wyborze odpowiedniego środka transportu najlepiej zaufać naszym fachowcom którzy potrafią oszacować objętość przewożonego ładunku oraz jego masę.

Samochody którymi realizujemy przeprowadzki zagraniczne różnią się od siebie nie tylko objętością przestrzeni ładunkowej lecz również ładownością. Wyróżniamy samochody zarejestrowane do 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (ładowność do 1 200 kg) oraz samochodu zarejestrowane powyżej 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (ładowność do 20 000 kg).

Jeśli przeprowadzka jest realizowana samochodem zarejestrowanym do 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (wymiary przestrzeni ładunkowej do 20 m3) wówczas nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń czasowych, przez co nasi pracownicy mogą jechać bez konieczności wykonywania pauz oraz spania w samochodzie. Dzięki czemu szybciej dostarczają towar klienta.

Jeśli przeprowadzka międzynarodowa jest realizowana samochodem zarejestrowanym powyżej 3.5 tony dopuszczalnej masy całkowitej wówczas pojazd którym poruszają się nasi pracownicy objęty jest przepisami o czasie pracy kierowców w skrócie AETR. Oznacza to, że w ciągu doby kierowca tego typu pojazdu może prowadzić maksymalnie przez 9 godzin (w połowie tego czasu pracy czyli po trasie trwającej 4.5 godziny kierowca musi zrobić przerwę 45 minutową) a następnie musi zrobić pauzę trwającą 11 godzin. Przepisy o czasie pracy kierowców oznaczają, że ciężarówka jest w stanie w ciągu doby pokonać dystans od 500 do 700 kilometrów (wszystko uzależnione jest od sytuacji panującej na drodze). Czyli jeśli realizujemy przeprowadzkę międzynarodową na trasie Paryż – Łódź ciężarówka z meblami przyjedzie do naszego nowego miejsca zamieszkania dopiero po trzech dobach.

Odprawa celna podczas przeprowadzki międzynarodowej

Z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej wewnątrz unijny transport towarów dokonywany jest bez konieczności wypełniania dodatkowych dokumentów oraz uiszczania opłat celnych. Jeśli jednak osoba planuje realizację przeprowadzki międzynarodowej poza teren wspólnoty Europejskiej wówczas konieczna jest odprawa celna. Nasza firma pomaga w zorganizowaniu odpraw bez udziału osoby przesiedlającej się. Należy pamiętać, że tylko dokonanie prawidłowej odprawy celnej pozwala zakwalifikować towar jako mienie przesiedleńcze dzięki czemu można uzyskać zwolnienie z konieczności opłacania cła oraz podatku.

Ubezpieczenie to podstawa sukcesu podczas przeprowadzki międzynarodowej

Każda wykonywana przez naszą firmę przeprowadzka jest ubezpieczona na kwotę 200 000 €. Jeśli więc zdecydujesz się by Twoje przeprowadzki międzynarodowe realizowała nasza firma możesz być spokojny, w przypadku jakichkolwiek problemów całość dobytku jest ubezpieczona.

Uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś.

KONTAKT